ONZ krytykuje Francję za brak zakazu klapsów

Opublikowano: 07.02.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Francja została skrytykowana przez ONZ za nie wprowadzenie pełnego zakazu kar cielesnych dla dzieci. Obok oburzenia ONZ na „klapsy” znalazło się też skandaliczne, zdaniem organizacji, traktowanie mieszkających we Francji Romów (francuskie władze zlikwidowały wiele nielegalnych obozowisk cygańskich).

Raport ONZ-owskiej agencji ds. praw dzieci (Komisja Praw Dziecka) po przeanalizowaniu sytuacji we Francji stwierdziła, że kraj ten powinien całkowicie zakazać kar cielesnych nie tylko w szkołach, miejscach opieki ale także wewnątrz rodziny. Specjaliści ONZ napisali w raporcie, że żadna kara cielesna nie jest dopuszczalna, jest ona zawsze krzywdząca i poniżająca. Zaniepokojenie ekspertów wywołało także traktowanie dzieci niepełnosprawnych w ośrodkach opiekującymi się nimi.

Raport nie pominął także spraw dzieci tzw. uchodźców czyli nielegalnych imigrantów masowo zalewających Francję. Członkini komisji Hynd Ayoubi Idrissi jest zaniepokojona szczególnie dziećmi przebywającymi w obozie imigrantów w Calais, gdzie tysiące przybyszów koczuje w nadziei na dostanie się do Wielkiej Brytanii. Powiedziała ona, że Francja powinna otoczyć szczególną troską dzieci imigrantów.

Na konferencji prasowej powiedziała, że pomimo tego, że Francja podjęła kroki na rzecz nie przetrzymywania dzieci imigrantów w tzw. areszcie administracyjnym, nadal istnieją luki pomiędzy teorią a praktyką. Powiedziała, że nie wszystkie dzieci mają dostęp do opiekuna podczas przechodzenia procesów administracyjnych.

Komisja szczególnie martwi się także o dzieci cygańskie, które jej zdaniem są „stygmatyzowane i dyskryminowane”. Dzieci przebywające w obozowiskach cygańskich są często wykorzystywane do przestępstw, kradzieży czy włamań. Komisja skrytykowała także likwidacje cygańskich obozowisk bez zapewnienia im alternatywnych miejsc zamieszkania.

Raport ukazał się kilka dni po tym jak francuska policja zlikwidowała cygański obóz na nieczynnej stacji kolejowej pod Paryżem, gdzie Cyganie koczowali od czerwca zeszłego roku. Z kolei Rada Europy nazwała takie działania „polityką masowych wypędzeń”.

Na podstawie: thelocal.fr
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Ustami tej pani Francja została postawiona na “baczność” przez tych którzy finansuja ten najazd na europę…. Gołym okiem widac, że onz w obecnej formie przestał juz spełniac swoja role, i jest agenda pewnych lobby, grup interesów….
ONZ nie wiedzi ludobójstwa saudyjskiego w Jemenie, nie zauwazyło bezprawnej napasci i rozwalenia Libii, nie widzi aktów bandytyzmu USA, nie widzi tego co wyprawia izrael….
Czy zatem warto sobie zawracac głowe mowa pani , z organizacji, która jest na “garnuszku” najwiekszych łotrów tego swiata???

bob
Użytkownik
bob

………….. rumcajs
,,Czy zatem warto sobie zawracac głowe mowa pani , z organizacji, która jest na „garnuszku” najwiekszych łotrów tego swiata???,, , … raczej tak .

To są agendy nowo , narzucają one krajom ,narodom – swoje ramy prawne funkcjonowania społeczeństw . Zmuszają one kraje do zmiany prawa i tradycji ,swojej tożsamości narodowej .
W skrócie i uproszczeniu , promują i wymuszają rozkład państw narodowych, likwidując elementy które je scalają .
Zobacz , jaką troską (rada europy ) otacza pasożytniczą patologię cygańską .
Co do „garnuszka” , powiedział bym – kotła , siedzi tam większość polityków będących przy władzy na świecie , oczywiście nie bezpośrednio .
To że nie wiemy komu to służy i jest poza kontrolą , jest groźne – niestety sugeruje niecne cele.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

@@bob@@
Zgadzam sie z tym co piszesz. Ale raczej nie zrozumiałeś mnie. “olewanie” takich pań, czyli niestosowanie sie do dyktatu tym agendom, jest jedyna i słuszna metodą. Jest także jedyna bronia przed naciskiem ich szantażu.