ONZ chce zaciemniać nieba by zwalczać zmiany klimatu

Opublikowano: 04.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2596

Właśnie opublikowano nowy raport ONZ. Proponuje on i omawia sposoby schłodzenia naszej planety poprzez ograniczenie dopływu światła słonecznego i zaciemnienie naszego nieba.

ONZ martwi się zmianami klimatycznymi. Ponieważ wysiłki zmierzające do ograniczenia emisji CO2 słabną, ONZ szuka nowych sposobów na ochłodzenie Ziemi. Raport UNEP szczegółowo opisuje idee zwane „modyfikacją promieniowania słonecznego”, których istotą jest odbijanie światła słonecznego i zapobieganie ogrzewaniu powierzchni naszej planety.

Oto główne idee, które rozważa ONZ:

– rozpylanie odblaskowych nanocząstek/dwutlenku siarki do atmosfery (rozpylanie aerozolu w stratosferze);

– rozjaśnianie niskich chmur nad oceanem poprzez rozpylanie w chmurach oceanicznych submikronowych cząsteczek soli;

– używanie luster w kosmosie, czyli wielu gigantycznych luster wystrzelonych w przestrzeń kosmiczną w celu odbijania światła słonecznego.

ONZ wyjaśnia, że jeśli „globalni interesariusze” zdecydują się na takie działania, to w zaledwie kilka lat będzie można zaciemnić niebo: „SRM to jedyna opcja, która może ochłodzić planetę w ciągu kilku lat. Aby skutecznie ograniczać globalne ocieplenie, SRM musiałyby być utrzymywane przez kilka dziesięcioleci lub stuleci, w zależności od tempa redukcji emisji i usuwania dwutlenku węgla”.

Raport głosi również, że

– jest to niesprawdzona interwencja planetarna;

– mogą wystąpić różne skutki w różnych regionach świata.

Na podstawie: UNEP.org
Źródło zagraniczne: IgorChudov.substack.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 04.03.2023 17:41

    czy mozna zaatakowac onz?

  2. AlbertW41 05.03.2023 04:17

    I my to wszystko mamy wdychac, to legalizacja zatruwania populacji. Po drugie wszystkie solary przestana dzialac na tyle aby to sie oplacalo. Rzad robia to co im pasuje a nie nam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.