ONZ chce promować aborcję i prawa LGBT+?

Opublikowano: 10.12.2021 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1675

Podczas posiedzeń Zgromadzenia Ogólnego do rezolucji ws. czystej wody i rzadkich chorób dodano termin „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”.

Planowanie rodziny, aborcja i „tęczowa” polityka z roku na rok jest coraz większym priorytetem dla zachodnich filantropów. Szacuje się, że „postępowe” pomysły są najlepiej finansowanym elementem globalnego programu zdrowia. Suma ta przekracza 12 miliardów dolarów rocznie. Za to podstawowe potrzeby, takie jak dostęp do wody czy leczenie rzadkich chorób są zaniedbywane i niedofinansowane.

Delegat krajów Zatoki Perskiej wyraził stanowczy sprzeciw podczas Zgromadzenia Ogólnego. Podkreślił, że takie decyzje nie powinny należeć do kompetencji organizacji międzynarodowych. „Dostęp do usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego jest czymś, co naszym zdaniem powinno być pozostawione ustawodawstwu krajowemu i polityce religijnej w naszym kraju” – oświadczył.

Do fragmentu dotyczącego kobiet i dziewcząt, który został dodany w rezolucji dotyczącej chorób rzadkich odniósł się wysłannik Rosji: „Zdrowie reprodukcyjne nie jest priorytetem w dziedzinie ochrony zdrowia dzieci. Dostęp do usług aborcyjnych powinien być możliwy tylko za zgodą ich rodziców i opiekunów prawnych”.

Odmienną postawę przyjęli reprezentanci USA, Unii Europejskiej i Meksyku. Ich zdaniem przyjęte zmiany powinny być bardziej radykalne. Zwrócono uwagę nie uwzględnienie różnych form rodziny, czyli tzw. rodzin LGBT+ oraz brak odniesienia do do wielokrotnych i krzyżujących się form dyskryminacji.

Autorstwo: Izabela Żebrowska
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Aksamitny 11.12.2021 01:01

    “Zwrócono uwagę (na) nie()uwzględnienie różnych form rodziny, czyli tzw. rodzin LGBT+…”
    Nie mam nic przeciwko różnym orientacjom i “rodzinom”. Jak chcą mieć dzieci, nie widzę problemu. Niech tylko będą poczęte naturalnie.
    Swoją drogą: “tzw. rodzin LGBT+”. Uśmiałem się

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.