Ontario w Kanadzie zakazuje śpiewu

Opublikowano: 17.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 391

Ontario ogłosiło wejście w drugą fazę odmrażania gospodarki, ale zakazało ludziom… śpiewać. Chodzi o to, że podczas śpiewania następuje emisja aerozolu, a w kropelkach wypadających z ust śpiewaków może znajdować się koronawirus.

Prowincja przygotował wytyczne dla różnych sektorów. W części dla barów i restauracji czytamy, że śpiewanie i tańczenie jest zabronione na zewnątrz lokali (tylko przestrzeń na zewnątrz jest na razie otwarta do użytku, a i tak dopuszczalna liczba klientów jest tam ograniczona). Śpiewać nie wolno też w punktach opieki nad dziećmi ani na obozach dziennych. W przypadku obozów wytyczne ministerstwa zdrowia dopuszczają tylko śpiewanie na wolnym powietrzu przy zachowaniu dystansowania społecznego.

Śpiew należy mocno ograniczyć podczas celebracji liturgicznych. Rząd stwierdził, że śpiew grupowy nie powinien być praktykowany, a wszelkie pieśni powinny być wykonywane przez jednego kantora, który będzie stał w odległości co najmniej 4 metrów od innych uczestników celebracji. Nie zaleca się też używania instrumentów dętych. Rzecznik prasowy archidiecezji w Toronto powiedział, że w kościołach takie zasady już są wprowadzone. Wiernych zachęca się do noszenia maseczek, a to już trochę zniechęca do śpiewu.

Dr Isaac Bogoch z Toronto General Hospital, zajmujący się chorobami zakaźnymi, przypomina, że za każdym razem, gdy nawet tylko mówimy, drobinki śliny rozprzestrzeniają się wokół nas. Jeśli człowiek śpiewa, krzyczy, dyszy albo ciężko oddycha, rozpyla swój aerozol jeszcze dalej i w jeszcze większej ilości.

Bogoch przypomina o przypadku zakażenia, jakie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych na początku pandemii. Do zakażeń doszło na początku marca podczas prób chóru Skagit Valley Chorale. Dwóch członków chóru zmarło, a zakażonych zostało prawdopodobnie 87 proc. chórzystów.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.