On zagraża bezpieczeństwu państwa! – głosi Cameron

Opublikowano: 15.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 533

„Partia Pracy stała się właśnie zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa ekonomicznego i dla bezpieczeństwa waszych rodzin” – napisał na “Twitterze” premier Wielkiej Brytanii po wygranej Jeremy’ego Corbyna w wyborach na lidera laburzystów.

Od ostatniej soboty, kiedy Corbyn z ogromną przewagą głosów zajął miejsce tymczasowej przewodniczącej partii Harriet Harman, do największej brytyjskiej partii opozycyjnej zapisało się 15 tys. nowych członków. Ogromna część poparcia dla Corbyna pochodziła spoza partii – każdy mógł zapłacić trzy funty i zagłosować w wyborach, nowego lidera wsparło w ten sposób 100 tys. osób.

Sukces lewicowego polityka, który wyraźnie odcina się od polityki Tony’ego Blaira i Gordona Browna i zapowiada skręt w lewo największego partii opozycyjnej Wlk. Brytanii, wzbudził popłoch wśród rządzących torysów. Słowa Camerona zdążyli już powtórzyć minister obrony Michael Fallon oraz minister sprawiedliwości Michael Gove. Na oficjalnym Twitterze partii pojawił się plakat, który ma przekonywać odbiorców, że Jeremy Corbyn jest zwolennikiem islamskiego terroryzmu. Jak zauważa brytyjski „Guardian” „bezpieczeństwo” to nowe słowo-klucz Camerona i torysów. W ostatnim artykule w magazynie „The Times” premier Wielkiej Brytanii, krytykując Corbyna użył go sześć razy, zaś George Osborne w „The Sun” aż osiem.

Nowa taktyka torysów została ostro skrytykowana przez opozycyjnych komentatorów. „Twierdzenie, że Corbyn zagraża bezpieczeństwu ekonomicznemu jest dość odważną tezą ze strony Camerona, biorąc pod uwagę, że prowadzona przez konserwatystów polityka cięć budżetowych doprowadziła do największego załamania się gospodarki od 300 lat” – napisał David Blanchflower, ekonomista wykładający na kilku uczelniach w kraju. Owen Jones z „Guardiana” stwierdził, że słowa te pasują do „kiepskiego dyktatora”, a jedna z najbardziej popularnych stand-uperek, Vikki Stone, umieściła w sieci swoje zdjęcie schowanej w szopie z durszlakiem na głowie i podpisem „Kochany premierze, jestem przerażona. Czy myślisz, że tu będę bezpieczna przed Partią Pracy?”.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.