OMZRiK wykorzystuje śmierć kobiety do celów politycznych

Opublikowano: 10.06.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2472

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, założony przez oszusta i ściganego przez prawo kryminalistę Rafała Gawła, manipuluje ws. śmierci ciężarnej, która zmarła przez błąd lekarzy. Janusz Korwin-Mikke odpowiada organizacji na „Twitterze”.

„Zabita przez PiS i Konfederację” – takim groźnym tytułem OMZRiK oznaczył swój nowy wpis, w którym manipuluje, wykorzystując do tego tragedię śmierci ciężarnej kobiety. „Wszyscy członkowie PiS i Konfederacji, którzy wprowadzając drakońskie prawo, przyczynili się do zabicia tej kobiety i wielu innych ciężarnych, które zmusza się, by rodziły martwe płody – muszą pomieść konsekwencje karne! Składamy zawiadomienie” – czytamy dalej.

OMZRiK pisze tu o śmierci pani Doroty, która zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Kobieta była w ciąży, która zagrażała jej życiu, ale lekarze przez trzy dni nie zdecydowali się na podjęcie czynności, które mogłyby uratować jej życie.

Lewicowe media wprowadzają w błąd opinię publiczną, pisząc, że kobieta umarła z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Jest to nieprawda, bo art. 4a [Warunki dopuszczalności przerwania ciąży] mówi jasno: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej”.

Na manipulacyjny wpis OMZRiK odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych założyciel „Najwyższego Czasu!” i współzałożyciel Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke: „1) Przez ustawy o »walce z COVID-em« zabito 200 000 Polaków i nikogo to nie obchodzi. Tu z powodu błędu lekarzy umiera jedna kobieta – a wrzask o zmianę Prawa! 2) To wyrok TK. Żadnego głosowania w Sejmie nie było. 3) Co to ma wspólnego z rasizmem??? OMZRiK malwersuje otrzymane środki” – napisał na „Twitterze” polityk.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Skalp 10.06.2023 09:12

    Miałem okazję rozmawiać na ten temat już dawno, powiedzmy pół roku temu z ludźmi, którzy uważają się i pewnie ludzie z boku by ich uznali za światłych. Uwaga, to nawet jest absolwentka prawa na UMK. Zdumiony byłem, jak bez wachania ona wskazuje prawo jako to uśmiercające ciężarne kobiety. Przecież przy całych bublach prawnych, które masowo drukuje ten patologiczny rząd akurat ta nowelizacja jest banalnie prosta. To, że lekarze nie potrafią pewnych rzeczy ocenić…. no cóż to by świadczyło o tym, że spada poziom ich inteligencji i niesłusznie się uważają za elitę narodu. Zapisy są bardzo jasne, stąd jeśli oni łamiąc prawo doprowadzają do ryzyka, które finalnie kogoś zabija…..no to po ich stronie jest odpowiedzialność. Głupota nie zwalnia z przestrzegania prawa. To jednak, jaką ścianę liberałów mają za sobą bardziej mnie boli. To by oznaczało, że albo są to głupcy, o co ich podejrzewam, albo fanatycy, o co podejrzewam ich jeszcze bardziej i w zasadzie argumentacja do nich nie jest w stanie dotrzeć. Jakakolwiek nowelizacja prawa w stronę konserwatywną, czy może taka z pieczątką PiS jest z definicji dla nich powodem do narzekania. Jeśli tak faktycznie jest, to chyba już łapie się pod paranoję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.