Om Mani Padme Hum

Opublikowano: 14.09.2013 | Kategorie: Muzyka

Om Mani Padme Hum

Liczba wyświetleń: 515

Melodyjna i łatwo wpadająca w ucho buddyjska sześciosylabowa mantra bodhisattwy współczucia, Awalokiteśwary. Dalajlama jest uważany za inkarnację Awalokiteśwary, więc mantra ta jest szczególnie często używana przez ludzi mu oddanych. Mantra ta ma wiele znaczeń – dosłowne tłumaczenie to: “Oddaj cześć klejnotowi w lotosie”. Jedno z bardziej literackich tłumaczeń to: “Bądź pozdrowiony, klejnocie w kwiecie lotosu”. Na osobę która powtarza/śpiewa mantrę, poszczególne dźwięki sylab działają uspokajająco i leczniczo, dlatego mantra ta stosowana jest przez lekarzy w muzykoterapii.

Istnieją różne wersje muzyczne mantry “Om Mani Padme Hum”. Dla porównania jedną z nich, równie piękną, można posłuchać TUTAJ.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.