Olbrzymie stada owadów zaatakowały miasto na Syberii

Opublikowano: 18.09.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 77

Ogromna horda skrzydlatych owadów zaatakowała ulice Krasnojarska, tworząc gigantyczne chmury w powietrzu i rojąc się na chodnikach.

W poniedziałek w internecie zaczęły pojawiać się liczne filmy z inwazją owadów, które szybko stały się tematem bardzo popularnym w Rosji. Gromadzenie chrząszczy rozpoczęło się w mieście w weekend i stało się szczególnie intensywne w poniedziałek rano.

Na nagraniach widać skrzydlate stworzenia latające w powietrzu w gęstych, przypominających chmury stada. Reszta postanowiła zaroić się na ziemi, pokrywając chodniki grubym ruchomym dywanem. Niektóre owady zbliżyły się odważnie do mieszkańców Krasnojarska, wchodząc na ludzi i wplatając się w ich włosy.

Zdjęcia dostępne w internecie sugerują, że miasto zostało nawiedzone przez mszycę brzozową (Euceraphis betulae). Wydaje się, że populacja owadów wzrosła dramatycznie z powodu niezwykle ciepłego sezonu. I chociaż owady są nieszkodliwe dla ludzi, mogą stanowić zagrożenie dla roślinności, zwłaszcza brzóz, którymi liśćmi się żywią.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o