Olbrzymie stada owadów zaatakowały miasto na Syberii

Opublikowano: 18.09.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 712

Ogromna horda skrzydlatych owadów zaatakowała ulice Krasnojarska, tworząc gigantyczne chmury w powietrzu i rojąc się na chodnikach.

W poniedziałek w internecie zaczęły pojawiać się liczne filmy z inwazją owadów, które szybko stały się tematem bardzo popularnym w Rosji. Gromadzenie chrząszczy rozpoczęło się w mieście w weekend i stało się szczególnie intensywne w poniedziałek rano.

Na nagraniach widać skrzydlate stworzenia latające w powietrzu w gęstych, przypominających chmury stada. Reszta postanowiła zaroić się na ziemi, pokrywając chodniki grubym ruchomym dywanem. Niektóre owady zbliżyły się odważnie do mieszkańców Krasnojarska, wchodząc na ludzi i wplatając się w ich włosy.

Zdjęcia dostępne w internecie sugerują, że miasto zostało nawiedzone przez mszycę brzozową (Euceraphis betulae). Wydaje się, że populacja owadów wzrosła dramatycznie z powodu niezwykle ciepłego sezonu. I chociaż owady są nieszkodliwe dla ludzi, mogą stanowić zagrożenie dla roślinności, zwłaszcza brzóz, którymi liśćmi się żywią.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.