Olbrzymie poparcie widzów Al Jazeery dla ISIL

Opublikowano: 27.05.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 437

W sondzie na arabskojęzycznym portalu telewizji Al Jazeera zadano pytanie: „Czy popierasz zwycięstwa Państwa Islamskiego?”. Z 38 tysięcy osób, które odpowiedziały, tylko 19% wybrało odpowiedź „nie”.

Nie jest to pierwszy szokujący wynik sondy na portalu tej telewizji. Zaraz po zamachach z 11 września pytano o poparcie dla Bin Ladena – wówczas 50% użytkowników poparło i jego, i zamachy w Nowym Jorku. Portrety Bin Ladena w różnych ujęciach były wówczas umieszczone w różnych miejscach w biurowcu telewizji, a jeden nawet w studio.

Chociaż wątpliwe jest, żeby wśród publiczności Al Jazeery, a tym bardziej wśród społeczeństw Bliskiego Wschodu, odsetek popierających Państwo Islamskie był tak wysoki jak w sondzie, to i tak wynik jest szokująco wysoki i pokazuje, że społeczne poparcie dla ISIS, potępianego zarówno przez arabskie rządy jak i sunnickie autorytety religijne, na pewno nie jest marginalne. A jednym z państw, z których jest na portalu najwięcej użytkowników, jest Arabia Saudyjska.

Telewizja Al Jazeera, nadająca z Kataru w Zatoce Perskiej i będąca własnością tamtejszego władcy, jest najpopularniejszym kanałem informacyjnym w krajach arabskich; podobno ogląda ją 40 mln osób, głównie sunnitów. Oskarżana jest o sympatie dla Bractwa Muzułmańskiego; w 2013 dziesiątki pracowników Al Jazeery w Egipcie zrezygnowały z pracy w proteście przeciwko propagandzie na rzecz Bractwa, uprawianej przez tą stację.

Autorstwo: gl
Na podstawie: www.breitbart.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.