Okupanci zabili w Iraku 162 000 osób

Opublikowano: 07.01.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 476

Angielska organizacja pozarządowa Iraq Body Count, opierając się na danych udostępnionych przez kolaboracyjne władze irackie, amerykańskie wojska okupacyjne i WikiLeaks, podliczyła liczbę śmiertelnych ofiar wojny i okupacji Republiki Iraku. Według Iraq Body Count w Iraku zabito 162 tysiące osób. Dane dotyczą okresu od rozpoczęcia napaści Stanów Zjednoczonych w dniu 20 marca 2003 r. do momentu wycofania z Iraku żołnierzy USArmy.

Wśród zabitych 79% stanowią cywile, w tym niemal 4 tysiące to młodociani.

Liczba ofiar śmiertelnych w stołecznym Bagdadzie dwuipółkrotnie przewyższa statystyczną liczbę zabitych w innych regionach Iraku. Siły USA i wojska wspomagających je państw zależnych odpowiadają bezpośrednio za zamordowanie blisko 15 000 cywilów w okresie ośmiu lat okupacji.

Tendencja do przemocy w Iraku bynajmniej nie spada. W 2010 roku zabitych zostało w tym kraju 4045 cywili, podczas gdy w 2011 zanotowano 4063 ofiary cywilne.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. an ty 07.01.2012 16:19

    anie czasem 1.6mln???

  2. maleczka 07.01.2012 19:18

    jak tu wierzyc tym danym???? jak wszystkie zrodla zatrute 🙁 nawet holloocaust podobno to pic byl i wielkie hallo…czyja wladza tego religia i historia ja piernicze…szkoda se glowy zasmiecac widze

  3. devilan1410 07.01.2012 22:42

    Źródło kozackie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.