Okrutne testy toksykologiczne na zwierzętach

Opublikowano: 16.10.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1114

Konające w męczarniach psy i koty, a także przypięte do metalowych uprzęży małpy – takie obrazki zarejestrował ukrytą kamerą anonimowy obrońca praw zwierząt, któremu udało się przedostać do laboratorium na obrzeżach Hamburga. W laboratorium prowadzone są testy toksykologiczne dla firm farmaceutycznych, agrochemicznych i przemysłowych z całego świata.

Przerażające sceny z laboratorium farmakologicznego i toksykologicznego w Mienenbuttel, na obrzeżach Hamburga, zarejestrował ukrytą kamerą anonimowy obrońca zwierząt, działający z ramienia organizacji ochrony praw zwierząt Soko Tierschutz oraz Cruelty Free International. Według organizacji w laboratorium nie tylko prowadzone są testy toksykologiczne dla firm farmaceutycznych, agrochemicznych i przemysłowych z całego świata, ale też są one wykonywane przez nie do końca wykwalifikowany personel, kompletnie nieczuły na cierpienie zwierząt.

Na nagraniu widać krwawiące i konające w męczarniach psy, a także przypinane do metalowych uprzęży makaki. Pracownicy laboratorium nie mają litości szczególnie dla małp, które, przywiązane do metalowych wsporników, ze ściśniętymi głowami i łapami wyją z bólu i wymiotują.

https://www.youtube.com/watch?v=PzxuLWMZ1cU

Z informacji przekazanych przez aktywistów organizacji Cruelty Free International, zwierzęta są w laboratorium poddawane eksperymentom na toksyczność różnorakich substancji. Pracownicy laboratorium podawali małpom, psom i kotom truciznę (za pomocą zastrzyku, tabletki lub drogą wziewną), aby przekonać się, jaka ilość szkodliwej substancji wywołuje negatywne skutki dla ich zdrowia. Po podaniu trucizny zwierzęta wymiotowały, krwawiły wewnętrznie, miały problem z oddychaniem, gorączkę, traciły na wadze, doznawały niewydolności narządów, a w skrajnych przypadkach także umierały. Z kolei na podstawie eksperymentów naukowcy próbowali zmierzyć, jaka dawka chemikaliów może być bezpieczna dla ludzi.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 16.10.2019 14:50

    To są podstawy naszej nowoczesnej cywilizacji i nauki – krzywda. Dzięki Hitlerowi wiemy jeszcze więcej, bo testował od razu na ludziach a nie bawił się w zwierzęta. Naukowcy to ludzie, którzy dla “świętej nauki” potrafią naprawdę upiorne rzeczy robić. Oczywiście chodzi o naukowców kilku dziedzin tylko.

  2. agama 16.10.2019 16:27

    jak widać etyka i humanitaryzm to dla Niemców niezmiennie obce pojęcia

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.