Okradał kościoły w Irlandii za pomocą… lizaka!

Opublikowano: 01.12.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 543

Polski przestępca wykazał się nie lada pomysłowością przy okradaniu kościelnych skrzynek na datki wiernych. Swoim “włamów” dokonywał za pomocą specjalnie przygotowanego… lizaka.

39-letni Zan Dolinski stał się prawdziwym postrachem kościołów w irlandzkich hrabstwach Galway i Clare. Polak za pomocą sprytnie skonstruowanego urządzenia wykradał datki wiernych, które lądowały w puszkach i skrzynkach. W ten sposób okradł kościoły St Flannan’s Church w Kilkee, Miltown Malbay w Clare, St Joseph’s Church czy St Colman’s Church w Gort, ale lista ta może być o wiele dłuższa, bo nie we wszystkich świątyniach zamontowano kamery służące do monitoringu.

To właśnie dzięki nim w ręce policji wpadł pomysłowy Polak. Gdy tylko zorientowano się, że w kościołach giną pieniądze zanalizowano nagrania i z łatwością zidentyfikowano złodzieja. Postawienie go przed wymiarem sprawiedliwości było już tylko formalnością.

Okazało się, że do swoich rabunków Dolinski używał genialnego w swojej prostocie narzędzia. Za pomocą oklejonego dwustronną taśmą klejącą lizaka Polak z zamkniętych na klucz skrzynek i puszek z drobnymi pieniędzmi wyciągał po prostu monety. Jedna po drugiej. Jak zaznaczył Patrick Durcan z Gort District Court czyn Zana Dolinskiego jest “godny pogardy”.

Sędzia wydając wyrok pięciu miesięcy pozbawienia wolności i sięgającej 150 euro grzywny podkreślił, że jego czyn uderza w kościół, jak miejsce kultu religijnego i jego wiernych, będących członkami lokalnej społeczności, która wspólnymi siłami zbiera datki nie tylko na działalność swojej parafii, ale także na cele charytatywne.

Dodajmy, że mieszkający w Craughwell Polak przed sądem wykazał skruchę i przy pierwszej możliwej okazji przyznał się do winy. Oprócz tego, że zobowiązał się poddać wymierzonej przez sąd karze chce przekazać datek w wysokości 50 euro na kościół w Gort.

Zdjęcie: Soorelis (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.