Okazanie solidarności Ukrainie było warte kryzysu energetycznego

Opublikowano: 24.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1308

Mateusz Morawiecki, powiedział, że nie żałuje szybkiej decyzji swojego rządu o nałożeniu embarga na rosyjski węgiel, pomimo problemów z dystrybucją, z jakimi boryka się obecnie Polska.

Premier złożył oświadczenie w sobotę w Porcie Gdańskim, gdzie uczestniczył w posiedzeniu rządowej Komisji Węglowej. Polityk powiedział, że nie żałuje nałożenia embarga wkrótce po decyzji Rosji o inwazji na Ukrainę. „Pokazaliśmy solidarność z Ukrainą, walczącą o nasze bezpieczeństwo i o pokój w całej Europie”.

Skomentował też problemy z dostawami i dystrybucją węgla, i powiedział, że walka Ukrainy jest warta tego wysiłku logistycznego, który stoi przed Polską. „Jest to warte tego wysiłku logistycznego, z którym dzisiaj się mierzymy”.

3 marca 2022 roku Mateusz Morawiecki ponownie apelował do Komisji Europejskiej o szybką zgodę na embargo na rosyjski węgiel. 9 lipca oznajmił społeczeństwu: „Brakuje węgla, bo Europa wprowadziła embargo na węgiel rosyjski. Brakuje ekogroszku, brakuje pelletu”.

Kilka dni temu premier ogłosił, że obecny kryzys energetyczny ma jednego winowajcę – Rosję. A kto twierdzi, że winnych jest więcej, szerzy ruską propagandę.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter, Business Insider, The First News
Źródło: MediaNarodowe.com

29

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stary Kulas 24.10.2022 13:05

  On nie żałuje, on marznąć nie będzie.

 2. Jack Ravenno 24.10.2022 13:33

  Morawer me*nda

 3. Rhumek 24.10.2022 14:48

  Polska miała już różnych premierów wrogich Polakom.
  Mam wrażenie ze obecny doczeka się jednak stosownego ,,uznania,, i ,,wynagrodzenia,,

 4. andi170 25.10.2022 00:49

  Morawiecki to oszust I przestępca a do tego wróg Polaków I Polski protegowany Schwaba.

 5. pikpok 25.10.2022 17:38

  @andi170, a Schwab to pionek Rothschilda.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.