Ogromne zniszczenia po erupcji wulkanu Fuego

Opublikowano: 06.06.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 574

Erupcja wulkanu Fuego totalnie zaskoczyła mieszkańców i doprowadziła do poważnej tragedii. Wulkan wyrzucał strumienie lawy, dymu i popiołu, niszcząc wszystko w zasięgu wielu kilometrów. Tylko nieliczni zdołali na czas ewakuować się z zagrożonych regionów.

Wulkan Ognia rozpoczął gwałtowną erupcję w niedzielę popołudniu czasu lokalnego, a według oficjalnych doniesień, uspokoił się pod koniec tego samego dnia. Jednak wulkan wyrządził szkody na niespotykaną skalę.

Liczne wioski są całkowicie pokryte grubą warstwą gorącego pyłu, co utrudnia operację poszukiwawczo-ratunkową. Dotychczas odnaleziono zwłoki 69 osób. Z wielkim trudem udało się potwierdzić tożsamość niektórych ofiar, ponieważ szczątki są mocno zdeformowane. Tylko w okolicach wioski El Rodeo odkryto 29 ciał, których nie udało się jeszcze wydobyć. Zwłoki pokryte są gorącym popiołem i przypominają posągi. Ratownicy zabrali również do szpitali wielu ciężko poparzonych ludzi.

Całkowitą liczbę poszkodowanych oszacowano na 1,7 miliona. Udało się ewakuować około 3,1 tysiąca ludzi, lecz dokładna liczba zaginionych pozostaje nieznana. Jak pisaliśmy na początku, erupcja zupełnie zaskoczyła społeczeństwo i tylko niektórzy zdołali uciec. Całe rodziny prawdopodobnie próbowały schronić się w swoich domach z niewielką szansą na przeżycie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ElPais.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o