Ogólnokrajowy strajk kierowców ciężarówek w Peru

Opublikowano: 18.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 611

Peruwiańscy kierowcy ciężarówek rozpoczęli we wtorek ogólnokrajowy strajk przeciwko wzrostowi cen paliwa, gazu i opłat drogowych. Państwu grozi paraliż łańcucha dostaw.

„Rząd niedawno zdecydował się podnieść te ceny aż o 55 proc., co czyni naszą pracę w zasadzie nieopłacalną. Nie będziemy przewozić towarów ani pasażerów, dopóki decyzja ta nie zostanie zmieniona” – ogłosili protestujący. W Cusco kierowcy ciężarówek zablokowali główne drogi dojazdowe, uniemożliwiając innym pojazdom przejazd między prowincjami. Ciężarówkami i kamieniami zatarasowali również Autostradę Panamerykańską.

W departamencie Arequipa strajkujący ustawili natomiast blokady w wielu strategicznych punktach, takich jak kluczowe dla regionu mosty Añashuayco i Monserrat. Z powodu ogólnokrajowego strajku dworzec autobusowy w Arequipie wstrzymał sprzedaż biletów, co z kolei wywołało protesty pasażerów. W krótkim czasie ich spontaniczna demonstracja urosła do znacznych rozmiarów, bowiem dołączyło do niej wielu mieszkańców miasta, sprzeciwiających się wzrostowi cen podstawowych produktów, takich jak mięso i warzywa.

Władze nie zapowiedziały jeszcze, jak zamierzają poradzić sobie kryzysem, który szybko może doprowadzić do paraliżu dostaw i niedoborów produktów w sklepach. Sytuacja w Peru jest dramatyczna – ogólnokrajowy strajk i powszechne rozgoryczenie polityką rządu zbiega się w czasie z tzw. „trzecią falą pandemii koronawirusa”.

Autorstwo: Dominik Pieniądz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o