Ogłupianie społeczeństwa – 2

Opublikowano: 14.08.2013 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2642

Opublikowano: 04.09.2010

FLUOR

Kolejne źródła szkodliwych substancji chemicznych dla współczesnego człowieka to woda w kranach i napoje bezalkoholowe.

Dane amerykańskiego Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom z roku 2002 pokazują, że prawie 60% Amerykanów ma w kranach wodę fluoryzowaną. Oficjalny powód, dla którego Fluor znajduje się w wodzie z kranu? Zapobiega psuciu się zębów. Ok… naprawdę? Czy dla tej średnio ważnej korzyści warto przyjmować wielkie ilości fluoru? Niektóre badania wręcz zaprzeczają, jakoby fluoryzowana woda wpływała korzystnie na stan zębów.

“Obecnie naukowcy twierdzą, że Fluor nie działa ochronnie, gdy wchłonie się do zębów przez przewód pokarmowy (po spożyciu), a tylko w przypadku miejscowego zastosowania na zęby. Oznacza to, że połykanie wody z fluorkiem jest o wiele mniej skuteczne w zwalczaniu ubytków niż szczotkowanie fluoryzowaną pastą.” [1]

Czemu więc Fluor wciąż znajduje się w wodzie z kranu? Poniżej kilka faktów dotyczących substancji fluoryzujących:

– używano ich kiedyś jako pestycydów,

– są zarejestrowane jako „trujące” w ustawie z 1972 r. (ustawa Poisons Act, poison – zang. trucizna) Fluor jest sklasyfikowany przez naukowców jako bardziej toksyczny niż ołów, a mimo to w wodzie z kranu jest 20 razy więcej fluoru niż ołowiu.

Przeprowadzono wiele badań w zakresie wpływu fluoru na organizm ludzki i ustalono, że działa na niego w sposób szkodliwy: zmienia strukturę kości, uszkadza system odpornościowy i może powodować niektóre odmiany raka. Kolejnym niepokojącym skutkiem fluoryzacji jest jej wpływ na funkcjonowanie mózgu:

„W 1995 r. neurotoksykolog i były dyrektor toksykologii w Centrum Dentystycznym Forsyth w Bostonie, dr Phyllis Mullenix, opublikował wyniki swoich badań, które wykazały, że fluor gromadzi się w mózgu zwierząt wystawionych na jego działanie w umiarkowanych dawkach. Wystąpiły uszkodzenia mózgu, a wzorce zachowań tych zwierząt zmieniły się na niekorzyść. U potomstwa zwierząt, które podczas ciąży otrzymywały relatywnie niskie dawki fluoru, wystąpiły trwałe zmiany w mózgu, dające symptomy podobne jak w przypadku zespołu deficytu uwagi (nadpobudliwość). Młode i dojrzałe osobniki, którym podawano fluor, doświadczały dwóch skrajnych stanów – były albo nadpobudliwe, albo ospałe. Toksyczne działanie fluoru na centralny układ nerwowy zostało następnie potwierdzone przez do tej pory utajnione badania rządowe. Dwa nowe projekty badawcze, które w większości potwierdzają neurotoksyczny wpływ fluoru na mózg, ujawniły, że dzieci wystawione na działanie większych dawek fluoru mają niższe IQ”. [2]

Mniej znanym, ale bardzo istotnym skutkiem ubocznym przyjmowania fluoru jest zwapnienie szyszynki.

„Aż do lat 90-tych nie przeprowadzono żadnych badań dotyczących wpływu fluoru na szyszynkę – mały gruczoł znajdujący się między dwoma półkulami mózgu, który reguluje produkcję melatoniny. Melatonina to hormon, który pomaga regulować okres rozpoczęcia pokwitania oraz chronić komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Dziś wiadomo już – dzięki skrupulatnym badaniom dr Jennifer Luke z Uniwersytetu w Surrey (Anglia) – że szyszynka jest miejscem, gdzie akumuluje się najwięcej fluoru. Tkanka miękka szyszynki u dorosłego człowieka zawiera więcej fluoru niż jakakolwiek inna tkanka miękka w ciele – jest to poziom fluoru (ok. 300 ppm), który może powodować inhibicję enzymów. Szyszynka zawiera też tkankę twardą (apatyt hydroksylowy), w której zbiera się więcej fluoru (nawet 21 000 ppm) niż w jakiejkolwiek innej tkance twardej w ludzkim ciele (np. kościach czy zębach).” [3]

Oprócz regulowania produkcji ważnych hormonów szyszynka pełni jeszcze inną, ezoteryczną funkcję. Grupom mistyków znana jest jako „trzecie oko”. W wielu kulturach uważa się, że jest to część mózgu odpowiedzialna za oświecenie duchowe i „połączenie z absolutem”. Czy oświecenie znalazło się poza zasięgiem współczesnego człowieka?

„W ludzkim mózgu znajduje się mały gruczoł zwany szyszynką – święte oko starożytnych, podobne do trzeciego oka cyklopów. Niewiele wiadomo o funkcjach szyszynki. Kartezjusz sugerował (nie będąc świadomym mądrości tych przypuszczeń), że może w niej zamieszkiwać dusza ludzka”. (Manly P. Hall, „Sekretne nauki wieków”)

ASPARTAM

Aspartam to sztuczna substancja słodząca, używana w produktach „niezawierających cukru”, takich jak gazowane napoje dietetyczne i guma do żucia. Od czasów, gdy zaczęto go stosować w roku 1965, aspartam budził kontrowersje ze względu na ryzyko powodowania chorób – szczególnie guzów mózgu – w związku z czym nie został zatwierdzony do sprzedaży przez FDA. Searle, firma, która planowała sprzedaż aspartamu, wybrała później (1977 r.) Donalda Rumsfelda na stanowisko dyrektora wykonawczego i… wszystko się zmieniło. Niedługo potem aspartam można było znaleźć w ponad 5000 produktów.

„Donald Rumsfeld był członkiem gabinetu przejściowego prezydenta Reagana. Dzień po objęciu stanowiska wyznaczył Komisarza FDA, który miał poprzeć sprzedaż aspartamu. FDA powołała komisję śledczą, w skład której weszli najlepsi naukowcy, jakich można było zaproponować. Naukowcy ci stwierdzili, że spożywanie aspartamu nie jest bezpieczne, gdyż substancja ta powoduje guzy mózgu, w związku z czym wniosek o zatwierdzenie jej do sprzedaży zostaje cofnięty. Nowy Komisarz FDA, Arthur Hull Hayes, uchylił decyzję komisji śledczej. Niedługo potem zaczął pracować dla Burson-Marstellar – agencji zajmującej się PR-em firmy Searle, producenta aspartamu. Mówiono, że zarabia tam 1000 dolarów dziennie. Od tamtej pory nie rozmawia z dziennikarzami.” [4]

Wiele lat po zatwierdzeniu aspartamu przez FDA wiodący naukowcy nadal apelują do tej organizacji, by zakazała jego sprzedaży.

„Dr John Olney, neurolog, który zapoczątkował badania nad toksynami pobudzającymi, próbował nakłonić FDA do wycofania zgody na sprzedaż aspartamu wraz z prawnikiem Jamesem Turnerem w 1996 r. Nawet toksykolog zatrudniony przez FDA, dr Adrian Gross, poinformował Kongres, że aspartam z całą pewnością może powodować guzy i raka mózgu oraz że zatwierdzenie go do spożycia jest naruszeniem Poprawki Delaneya, zabraniającej dodawania do żywności jakichkolwiek substancji, o których wiadomo, że powodują raka. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w raporcie Bresslera (jest to raport FDA na temat firmy Searle).”

W 1995 r. FDA została zmuszona, na podstawie ustawy o wolności informacji, do upublicznienia listy 92 symptomów powodowanych przez aspartam, o których donosiły tysiące ofiar:

Syptomy, których występowanie przypisuje się aspartamowi. Według skarg wniesionych do FDA.

Zgłoszone symptomyLiczba skarg
ból głowy1847
zawroty głowy / słaba równowaga735
zmiany nastroju656
wymioty lub nudności647
ból w brzuchu i skurcze483
zaburzenia widzenia362
biegunka330
ataki i konwulsje290
utrata pamięci255
osłabienie, zmęczenie242
inne symptomy neurologiczne230
wysypka226
problemy ze snem201
krosty191
zmiany w tempie bicia serca185
swędzenie175
napady toniczno-kloniczne174
brak czucia, uczucie łaskotania172
miejscowe opuchnięcie114
zmiany w poziomie aktywności113
problemy z oddychaniem113
zmiany w odczuwaniu smaku108
zmiany w cyklu miesiączkowym107
symptomy zgłoszone przez mniej niż 100 osób1812

 
Rozkład danych statystycznych o reakcjach na aspartam według rodzajów produktów:

Rodzaj produktuLiczba skarg
dietetyczne napoje bezalkoholowe3021
słodziki stołowe1716
budynie – galaretki633
lemoniada410
inne346
oranżada w proszku Kool-Aid339
ice tea319
gumy do żucia319
gorąca czekolada318
mrożone wyroby garmażeryjne136
płatki śniadaniowe119
zamienniki cukru w drażetkach71
miętówki62
poncz45
napoje owocowe24
sosy beznabiałowe8
żelki i gumy multiwitaminowe8
suszone owoce1

 
Te symptomy to jednak tylko czubek góry lodowej. Stwierdzono, że spożywanie aspartamu ma związek z ciężkimi chorobami i przewlekłymi problemami ze zdrowiem.

„Według uznanych lekarzy i czołowych badaczy, aspartam powoduje bóle głowy, utratę pamięci, napady padaczkowe, utratę wzroku, śpiączkę i raka. Przyczynia się do nasilenia objawów następujących chorób: fibromyalgia, stwardnienie rozsiane, toczeń, zespół deficytu uwagi (ADD), cukrzyca, Alzheimer, chroniczne zmęczenie i depresja. Może też dawać takie same objawy jak te choroby. Kolejne niebezpieczeństwa wiążą się z faktem, że z aspartamu uwalnia się wolny metanol. Zatrucie metanolem zmienia sposób uwalniania się dopaminy w mózgu, powodując uzależnienie. Metanol, inaczej spirytus drzewny, stanowi jedną trzecią cząsteczki aspartamu i jest sklasyfikowany jako silna trucizna metaboliczna i narkotyk”. [5]

ZAKOŃCZENIE

Jeśli głównym przesłaniem tego portalu jest: „Uważaj, co trafia do Twojego umysłu”, to głównym przesłaniem tego artykułu jest: „Uważaj, co trafia do Twojego ciała”. Spożywanie wyżej wymienionych produktów prawdopodobnie nie da natychmiastowych i zauważalnych skutków. Jednak po wielu latach przyjmowania tych substancji myśli zasnuwają się mgłą, koncentracja spada i coraz trudniej wypracować sobie własną opinię. Innymi słowy, umysł, który niegdyś był bystry, staje się otępiały. Co się dzieje, kiedy ludzie na co dzień przyjmują środki uspokajające i trucizny? Stają się odrętwiali i ulegli, podobni do zombie. Zamiast stawiać ważne pytania i szukać prawdy, ogłupione masy po prostu wykonują swoje codzienne zadania i chłoną wszystko, co usłyszą w mediach. Czy takie właśnie społeczeństwo chce stworzyć elita?

Jednak w tej sytuacji wciąż jest nadzieja. Wiele z negatywnych skutków wyżej opisanych substancji można zniwelować. I to TY decydujesz, co przyjmujesz do swojego organizmu. W tym artykule przedstawiono krótki przegląd niebezpieczeństw czyhających na nieświadomego konsumenta. Jednak w łatwy sposób można dotrzeć do ton informacji, które pomogą podejmować świadome decyzje. Twoje ciało to świątynia. Czy pozwolisz ją sprofanować?

Autor: Vigilant
Źródło oryginalne: vigilantcitizen.com
Tłumaczenie i źródło polskie: Stop Codex

PRZYPISY

[1] http://www.theglobeandmail.com/life/article798991.ece

[2] http://www.holisticmed.com/fluoride/

[3] http://www.icnr.com/articles/fluoride-deposition.html

[4] http://www.newswithviews.com/NWVexclusive/exclusive15.htm

[5] Ibid.


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. szejtaan 14.08.2013 09:04

    Bezcenne informacje. Coraz częściej można przeczytać o fluorze, i są to zawsze informacje przerażające. Jesteśmy hodowani jak my hodujemy krowy, kury, i inne zwierzęta a nasza wola i świadomość są kontrolowane i ograniczane w sposób chemiczny ale nie tylko.
    Szkoda, że osoby światłe badające te tematy nie zgłębiają tematu jak cofnąć stan zwapnienia szyszynki. Informacje na ten temat są szczątkowe.

  2. szejtaan 14.08.2013 11:21

    jestem innego zdania. nie pozbywać się nikogo, nie walczyć, ludzi uświadamiać i wykorzystywać swoją inteligencję, siłę wewnętrzną itp. i rozwijać się zgodnie z możliwościami jak najszybciej ale nie w duchu konsumpcyjnym tylko w sensie rozwoju swojego wnętrza. w pewnym momencie żadne chemikalia nie będą w stanie nic nam zrobić. niestety udział w rozruchach i pchanie w tę stronę jest elementem zaplanowanym działań przeciwko nam właśnie i spowoduje jeszcze większą kontrolę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.