Oficjalnie uznano 23 kolejne gatunki zwierząt za wymarłe

Opublikowano: 05.10.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1535

Amerykańska agencja US Fish and Wildlife Service usunęła 23 gatunki z listy chronionych. Ale to nie jest dobra wiadomość. Gatunki usunięte z listy nie rozmnażają się i nie rozwijają się – po prostu już nie istnieją. Niektórzy eksperci uważają, że wiele z nich zostało przedwcześnie uznane za wymarłe.

Gatunki, które rzekomo wyginęły, obejmują między innymi dzięcioła białodziobego (Campephilus Principalis), wcześniej uważanego za największego dzięcioła w Stanach Zjednoczonych, osiągającego wysokość 51 centymetrów.

Na liście znajduje się również hawajska Hawajka czarnolica (Melamprosops phaeosoma) – ten maleńki ptak, niegdyś zamieszkujący wyspę Maui, został odkryty dopiero w 1973 roku, ale pod koniec lat 90. na wolności pozostały tylko trzy osobniki. Po tym, jak jedyny samiec zmarł w 2004 roku, dwóch samic nigdy więcej nie widziano.

Każdy z tych 23 gatunków oznacza nieodwracalną utratę dziedzictwa przyrodniczego i globalnej różnorodności biologicznej. Jednak zdarzają się opinie, że niektóre gatunki, w szczególności wspomniany dzięcioł białodzioby, mogły zostać przedwcześnie usunięte z listy. Nie brakuje opinii, że ogłoszenie wymarcia tego ptaka jest przedwczesne, bo obecnie nie ma wystarczających dowodów na to, że ów dzięcioł wyginął.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.