Oficjalnie odwołano drugi Konwój Wolności

Opublikowano: 03.01.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2337

Konwój Wolności 2.0 w 2023 r. został oficjalnie odwołany — poinformował organizator konwoju. „Zostaliśmy przejęci – kropka” – dodał.

Drugi Konwój Wolności, który miał odbyć się w celu upamiętnienia pierwszego, został oficjalnie odwołany w związku z obawami, że został „przejęty (przez agentów) i jest infiltrowany”. Może to świadczyć o głębokich podziałach w grupie organizatorów, ponieważ inni twierdzą, że wydarzenie zostanie zorganizowane przez kogoś innego.

James Bauder, główny organizator grupy Canada Unity, która stała za pierwotnym Konwojem Wolności w zeszłym roku, ogłosił to w Sylwestra w komunikacie opublikowanym na „Facebooku”. „Zlot Canada Unity Official Freedom Convoy 2.0, który miał się odbyć w dniach 17-20 lutego 2023 r., zostaje niniejszym oficjalnie skasowany” – napisał.

Bauder trafił na pierwsze strony gazet w zeszłym tygodniu po ogłoszeniu w Boże Narodzenie, że konwój zostanie zorganizowany w tym roku w Winnipegu w Manitobie, a nie w Ottawie.

Według komunikatu decyzja o odwołaniu tegorocznego zjazdu została podjęta po serii „naruszeń bezpieczeństwa”, a także osobistych zniewag. „Głównym powodem odwołania Konwoju Wolności 2.0 jest to, że odkąd oficjalnie ogłosiłem plany sprowadzenia oficjalnego konwoju z powrotem do Ottawy na 4-dniowe spotkanie, doszło do kilku naruszeń bezpieczeństwa” – stwierdza Bauder, dodając, że on sam i inni organizatorzy byli narażeni na „osobiste ataki”. „W wyniku tych naruszeń bezpieczeństwa, na które nie mamy wpływu, nie mogę z czystym sumieniem zagwarantować bezpieczeństwa publicznego, tak jak obiecywałem”.

Pewna osoba „zinfiltrowała i sabotowała cały mój zespół, moją platformę internetową i wszystkie moje dane” – twierdzi Bauder. „To jest ustawione” – dodał. „Zaangażowanych jest tu wielu graczy”.

Komunikat prasowy dystansuje również „oficjalny Canada Unity Freedom Convoy” od „podobnych imprez o tematyce konwojowej” planowanych w Ottawie, Winnipegu, Toronto, Vancouver, Edmonton, Calgary, Regina i Quebecu.

Decyzja o odwołaniu zlotu została podjęta dzień po tym, jak federalny przywódca konserwatystów Pierre Poilievre i inni konserwatywni posłowie, próbowali zdystansować się od flag z napisami „F**k Trudeau” i „hiperagresywnej retoryki” związanej ze zwolennikami konwoju.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: PressProgress.ca
Źródło: Goniec.net

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 03.01.2023 16:21

    I tak się ,,neutralizuje,, opór..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.