Oficjalne dane o przestępstwach imigrantów w Niemczech

Opublikowano: 28.05.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 893

Federalny Urząd Policji Kryminalnej (BKA) opublikował raport na temat przestępstw popełnionych na terenie Niemiec od początku kryzysu uchodźczego.

W raporcie podsumowano statystyki kryminalne z terenu Niemiec z lat 2015-2017, analizując przestępstwa seksualne, uszkodzenia ciała, kradzieże, zabójstwa i inne przestępstwa. Zbadano, w oparciu o dokumentację policyjną, przestępstwa z udziałem osób ze środowisk migracyjnych, biorąc pod uwagę osoby ubiegające się o azyl, osoby posiadające status uchodźcy, cudzoziemców posiadających zezwolenie na pobyt oraz nielegalnie przebywających w Niemczech.

Jednym z wniosków raportu jest stwierdzenie, że uchodźcy z regionów dotkniętych kryzysem rzadziej angażują się w działalność przestępczą, niż imigranci z regionów nie dotkniętych kryzysem. O ile syryjscy uchodźcy stanowili największą liczbę uchodźców i osób ubiegających się o azyl w 2017 r. – łącznie 35,5% – to tylko 20% przestępstw popełnianych przez osoby z tłem migracyjnym zostało popełnionych przez Syryjczyków. Według BKA podobny stosunek procentowy można wykazać dla Irakijczyków.

Badanie wykazało, że migranci z krajów Afryki Północnej, takich jak Algieria, Maroko i Tunezja byli odpowiedzialni za wyższy odsetek przypadków kryminalnych. Chociaż stanowią oni zaledwie 2,4% wszystkich osób ubiegających się o azyl, byli podejrzani o 9% przestępstw popełnianych przez migrantów. Również wysoki udział wchodzących w konflikt z prawem dotyczy osób z Serbii ubiegających się o azyl.

Policja odnotowała wzrost liczby przestępstw na tle seksualnym popełnianych przez migrantów. Jednak reforma kodeksu karnego w listopadzie 2016 r. rozszerzyła definicję przestępstw na tle seksualnym w Niemczech, co oznacza ograniczoną możliwość porównania z danymi z lat poprzednich. Liczba przestępstw seksualnych z udziałem co najmniej jednego przestępcy z tłem migracyjnym wzrosła od 2016 do 2017 r. o około 200 przypadków. Liczba ta nie obejmuje zniewag na tle seksualnym. W sumie w 2017 r. imigranci dokonali 3597 przestępstw tego rodzaju.

Odsetek migrantów zamieszanych w odnotowane przestępstwa seksualne również nieznacznie wzrósł, z 10 procent w 2016 r. do 12 procent w 2017 r. Dane te wyrażone w liczbach wyglądają następująco: 4852 migrantów było podejrzanych o popełnienie przestępstwa seksualnego w 2017 r. w porównaniu z 3 329 w 2016.

Wśród podejrzanych duży udział miały osoby ubiegające się o azyl z Afganistanu i Pakistanu, w porównaniu do całkowitej liczby imigrantów pochodzących z tych krajów. Odsetek domniemanych przestępców w przypadku Afgańczyków i Pakistańczyków, w porównaniu z ubiegającymi się o azyl osobami z Syrii, był wysoki.

Ogółem liczba przestępstw nieznacznie spadła (2,4%) w latach 2016-2017. Udział podejrzanych przestępców ze środowisk migracyjnych pozostał niezmieniony. Po raz pierwszy zostały wzięte pod uwagę w tym raporcie przestępstwa osób, którym przyznano status uchodźcy.

Autorstwo: Natalia Osten-Sacken
Na podstawie: InfoMigrants.net
Źródło: Euroislam.pl

INFORMACJE O ŹRÓDLE

Portal InfoMigrants.net jest współtworzony m.in. przez France Médias Monde (France 24, Radio France International, Monte Carlo Doualiya), niemieckiego nadawcę publicznego Deutsche Welle oraz włoską agencję prasową ANSA i współfinansowany przez Unię Europejską.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.