Ofiary systemu

Opublikowano: 26.09.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1039

Niepokojąco rośnie liczba samobójstw – wynika z danych Komendy Głównej Policji. W ubiegłym roku dochodziło do 480 prób samobójczych miesięcznie, w tym jest ich niemal 700.

„Od 2009 r. liczba samobójstw rośnie, już skoczyła do ponad 6 tys., a tempo wzrostu jest podobne jak w Grecji” – komentuje na łamach „Rzeczpospolitej” socjolog, prof. Maria Jarosz. „Są one wskaźnikiem kondycji społecznej, także dezintegracji społeczeństwa. Jeżeli ich liczba rośnie, jest to bardzo mocny wskaźnik, że jest źle” – tłumaczy. „Trudne warunki ekonomiczne, bezrobocie, coraz mniej środków na życie i coraz większa eksploatacja pracownika. To ludzi najbardziej dobija, niektórzy psychicznie nie wytrzymują” – wylicza dziennikowi kryminolog, prof. Brunon Hołyst. „Tempo życia jest szybkie, narasta wrogość, człowiek człowiekowi staje się wilkiem. Zanika życzliwość i choć ludzie w sytuacjach ekstremalnych się jednoczą, to w życiu codziennym okazują sobie wrogość” – dodaje.

Statystyczny samobójca jest mężczyzną po pięćdziesiątce (co piąty) albo po trzydziestce, zaś najczarniejsze dni to sobota i poniedziałek. Tylko w ciągu pierwszego półrocza br. na życie targnęło się blisko 4,2 tys. osób, z tego 3 tys. skutecznie. W całym roku ubiegłym było 5,7 tys. prób samobójczych, a zgonów w ich wyniku – 4,1 tys. Eksperci dodają, że policyjne dane są niekompletne, a samobójczy charakter ma jeszcze większy odsetek zgonów.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. elmo205 26.09.2013 11:23

  bieda, tempo życia narzucone ekonomicznie, styl życia narzucony również przez USA, amfa i Valium w jedzeniu, fale elektromagnetyczne które mają na celu ogłupienie społeczeństwa, wielu przyzna, że nie wie o co chodzi w dzisiejszym życiu, czy polityce, bzdurne ustawy, bieda i nagrody, coraz większa przepaść pomiędzy biedą i oligarchią, manipulacja, niby coś, niby zmiany, a jedyna zmiana zauważalna w życiu szarego człowieka, to zróżnicowane ciśnienie, senność, czy rytm serca, w zależności od tego co zjesz… jak żyć

 2. Aaron Schwartzkopf 26.09.2013 12:26

  Kolejny raz zadaję pytanie oszalałym piewcom kapitalizmu: To wszystko przez socjalizm?!

 3. beth 26.09.2013 13:01

  W moim odczuciu jest wynik absolutnego wykluczenia większości polaków.

 4. Aaron Schwartzkopf 26.09.2013 13:23

  beth,
  nawet w internecie istnieją pewne nienaruszalne reguły językowe. W języku polskim nazwy narodowości pisze się z wielkiej litery. Tym bardziej nazwę własnej narodowości. A co do meritum sprawy, to się z Tobą zgadzam 🙂

 5. Jedr02 26.09.2013 14:02

  ad 2.

  Dla jednych to przez socjalizm, a dla innych przez kapitalizm. Aczkolwiek kapitaliści mają tu łatwiej bo definicja socjalizmu jest szeroka jak Amazonka i można prawie każdą forme wpływania na gospodarke nazwać socjalizmem. A prawda jest taka że to przez hedonizm, egoizm, chciwość, ignorancje i zazdrość(właściwie to wszystko jest jakaś odmianą ignorancji i głupoty). Wszelkie systemy polityczne stają się tylko przystosowanymi narzędziamy do wyzysku ludzi na tyle ile sobie pozwolą. I nie jest to też tak że jest zła władza która ciemięzy wspaniały i dobry lud. Lud ma taką władze jaki jest sam. Te same cechy można znaleźć często w przeciętnym Kowalskim, tylko przeciętny Kowalski ma mniejszą siłe przebicia i jedyna osoba którą jest w stanie eksploatować to jego żona 😛

 6. Murphy 26.09.2013 14:57

  @Aaron Schwartzkopf: “W języku polskim nazwy narodowości pisze się z wielkiej litery”.

  Od czasu podpisania traktatu Lisbońskiego słowo polska można pisać z małej litery, bo tyle właśnie ono znaczy.

 7. sakala23 26.09.2013 16:27

  Moim zdaniem(@Aaron Schwartzkopf pie****e zasady językowe) wszystkie te czynniki o jakich wspominaliście są elementem depopulacji. Po h*j zabijać słabszyc jak się sami zabiją? Wystarczy im wmówić że jest prze**bane i będzie tylko gorzej. A nie wiadomo czy ten ustrój nie padnie za 2 tygodnie. A ludzie są różni jeden zacznie walczyć, inny zejdzie do podziemia(szara strefa) a jeszcze innnysię podda. Rezultat – wiele osób się podda, i tak nakładem nieiwlkich środków medialnych pozbywamy się małoproduktywnych jednostek.

 8. bro 26.09.2013 17:16

  Systemowi zależy tylko na własnym interesie, a ofiar nir bierze pod uwagę. Samobójców jest rocznie więcej niz ofiar wypadków, jednak mówi się jedynie o ofiarach wypadków, bo na tym system może na różne sposoby korzystać.

 9. wiara milosc nadzieja 26.09.2013 17:26

  podstawową przyczyną samobójstw jest bezbożny tryb życia, jedni po prostu nie znają ewangelii pogubili się a drudzy świadomie ją odrzucają i wybierają miłość do zdemoralizowanego świata, sexu, pieniędzy ale jedni i drudzy prędzej czy pózniej dochodzą do ściany i często wybierają samobójstwo

  http://pobierz.tripod.com/ebooki/Daleko_od_Rzymu_blisko_Boga.pdf

 10. bro 26.09.2013 18:04

  @ wiara nadzieja …
  Trudno powiedzieć o Jezusie że żył bezbożnie i nie znał ewangelii. A na ile znam tą historię, to nic innego jak samobójstwo

 11. adambiernacki 26.09.2013 18:10

  Wśród moich znajomych i znajomych moich znajomych od czerwca ubiegłego roku do dziś cztery samobójstwa w tym dwoje ludzi w średnim wieku i dwoje młodszych. Pomyślmy… Obywatel zarabia 1100 wiec razem z obywatelką, która też tyle zarabia mają dochód 2200. 1100-1200 jest to najpopularniejsza płaca wśród pracodawców w Lublinie co szczęśliwsi mają 1500. Oczywiście są i tacy co mają mniej niż 1000. Mieszkać z Mamunią nie mogą lub nie chcą więc wynajmują mieszkanie 800-2500(zazwyczaj 1200 bo niżej to zdezelowana suterena). Oczywiście mogą wziąć kredyt hipoteczny jeśli w banku nikt nie wybuchnie panicznym śmiechem na widok dochodów. Rata kredytu to zazwyczaj coś koło 1800-2100. Zatem mają już wymarzone mieszkanko i albo zostaje im 100-300 na życie w przypadku kredytu albo całe 1000 w przypadku wynajęcia. Liczby nie sprzyjają rozmnażaniu a i mieszkanie w wynajętym lokalu nie sprzyja poczuciu bezpieczeństwa przy zakładaniu rodziny. Oczywiście cały czas zakładamy, że oboje nie mają już jakiegoś długu a często mają:-) Zatem rozmnażajmy się ku chwale ojczyzny! Mamy 1000 a niech nawet 1500 i szalejemy. Dwoje dzieci sobie robimy! Wszystko opłacimy! Zdrową żywność przyswoimy!

 12. hashi 26.09.2013 21:03

  Należy wspomnieć o potężnym podziemiu aborcyjnym.

 13. ryba 26.09.2013 21:37

  Bardzo ciekawe jest też to, że ludzie nie wygodni dla władzy często targają się na swoje życie, bo oni tak bardzo żałują, że byli nie grzeczni.

 14. narkos 26.09.2013 22:48

  Zbudowac jeszcze wiele kosciolow, zlikwidowac kolejne szkoly, podpisac kolejny konkordat, zawsze to jakies wyjscie!

 15. Prometeo 27.09.2013 04:06

  Polacy prześladują się wzajemnie kto za jakie grzechy znajdzie prace albo nie znajdzie założy rodzinę albo nie założy umrze z głodu albo sie powiesi wystarczy uprzejma sugestia na twój temat a sfora uczciwych obywateli zadba żeby przypadkiem ta sugestia tutaj nie okazała się faktem . Kiedyś byliśmy ludźmi a teraz jesteśmy tacy sami jak islamiści kamienujemy sie na wzajem tylko po cichutku i mówimy że ten człowiek co ze stresu zmarł na zawał to za dużo kawy pił a to my pijemy sobie krew tymczasem twórcy tego wspaniałego systemu wartości bezgrzesznie kopulując mnożą się na naszej ziemi. nie jestem rasistą nie wywyższam swojego kraju ponad inne ale chyba padliśmy ofiarą psychologicznej wojny ze strony ludów czczących piramidalne systemy społeczno religijne zamiast równości i dialogu prześladujemy swoich rodaków . Nic tylko pogorszyć opinie swojemu bratu tak tworzą się schody społecznej piramidy pośród ludzi których przodkowie mówili o sobie Slawa ne bo nie obrabiali sobie doupy ani otwarcie ani w duchu świętym ani pozytywnie ani negatywnie, żyli w duchu dialogu wiecowego gdzie piast pilnował by rozmowa trwała dopóki nikt nie powie że coś traci . Teraz tylko zło szerzy się wszędzie mówią o kimś że jest pijakiem a on pije z samotności bo odwrócili się od niego i opinie ma, gdyby nawet trzeźwy do pracy chcial pójść to i tak mu dowiodą że wypił albo że źle pracuje , Jeśli w biedzie się urodziłeś to pewnie jesteś złodziejem oczywiście mamy wyjątki żeby nie było że to przez biedę jeśli się nie wykształciłeś to nie jesteś dość zdolny albo nie chciałeś bo przecież szkoly są darmo 🙂 tylko nie mów że musiałeś na budowach i w fabrykach pracować po naście godzin żeby jeść no i na leki rodzicom bo refundacja cofnięta . Mógłbym tak pisać w nieskończoność . Jezusa żydzi zabili bo nie chciał być jednym z nich nie miał żadnej winy , Dowiedział się że jest tzw. synem bożym według tradycji europejskiej ponieważ nie znano jego ojca Judea była pod panowaniem rzymskim więc miał prawo do ścieżki Pana (kult Pana okrzyknięty przez żydów i katolików satanizmem) Czy pisząc takie rzeczy zostanę kolejnym wisielcem pomimo że to historyczna prawda ?

  Kult Pana wyznawany przez naszych przodków to system społeczno religijny dający gwarancję każdemu młodemu człowiekowi że będzie w życiu robił to do czego ma talent a każdy jakiś ma . To tradycja obalona przez semitów ponieważ ich systemy promują leniwe beztalencia tacy wiadomo grzechów nie mają bo jak , Przykladowo bijący po głowie kolegów dzieciak to urodzony policjant a nie chuligan powinien sie uczyć w te stronę niestety trafi do poprawczaka potem do wiezienia a dobre pensje wezmą tacy co powinni robić inne rzeczy , Ponieważ wpojono nam fałszywy system wartości

 16. Delite 28.09.2013 12:56

  @wiara milosc nadzieja. Daruj sobie to nawracanie.
  @adambiernacki tak to jest właśnie rzeczywistość. Jedyne wyjście to przestać być prawnikiem najemnym: jakaś własna działalność, świadczenie usług.

  Proszę nie pitolić, że to przez Kapitalizm, bo przez niego Chiny mają wzrost 12% PKB.
  W sumie ludzie sami są sobie winni. Głosują na socjalistów, co im wszystko za darmo obiecują. To mają co chcieli. Popierajcie co niektórzy dalej ten euro-kołchoz i social dla wszystkich to niedługo sami skończycie, jak bohaterzy tego artykułu, albo stąd wyjedziecie przewie tam gdzie panuje chociaż jakaś namiastka brutalnego kapitalizmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.