Ofiary projektu MK-ULTRA żądają uchylenia immunitetu USA

Opublikowano: 07.04.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1676

Sąd apelacyjny Quebecu w Kanadzie niebawem wyda decyzję w sprawie dalszych losów procesu z pozwu zbiorowego dotyczącemu eksperymentów medycznych prowadzonych w latach 1950. i 1960. w szpitalu psychiatrycznym w Montrealu. Ofiary i ich rodziny domagają się uchylenia immunitetu Stanów Zjednocznych i pociągnięcia tego państwa do odpowiedzialności za szkody wyrządzone ofiarom projektu MK-ULTRA, który był finansowany przez CIA i kanadyjski rząd. Pozew złożono przeciwko McGill University, Royal Victoria Hospital w Montrealu, rządowi Kanady i Stanów Zjednoczonych.

W sierpniu ubiegłego roku sąd najwyższy w Quebecu stwierdził, że amerykański rząd nie może być pozwany w związku z MK-ULTRA. Prawnicy z USA utrzymywali, że od lat 1940. do lat 1960. – czyli w czasie, kiedy prowadzono kontrowersyjny program – innym państwom przysługiwał w Kanadzie absolutny immunitet. Ofiary eksperymentów i ich rodziny złożyły apelację. Eksperymenty były prowadzone w Allan Memorial Institute w Montrealu. Stosowano metody prania mózgu, m.in. eksperymentalne leki, serie elektrowstrząsów i celowe zaburzanie snu. Ofiary programu traciły pamięć i cofały się w rozwoju umysłowym do stanu dziecka.

Prawnik reprezentujący rząd USA powiedział w sądzie apelacyjnym, że jego kraj korzysta z immunitetu i jakiekolwiek sprawy wnoszone przeciwko Stanom Zjednoczonym należy rozpatrywać w tym kraju.

Prawnik ofiar i ich rodzin, Jeff Orenstein, uważa, że kanadyjski State Immunity Act z 1982 roku, który ustala zasady pozywania innych państw w Kanadzie, może działać wstecz i odnosić się do sprawy MK-ULTRA. Zwrócił uwagę na zapis mówiący o tym, że inne kraje mogą być pozwane, jeśli sprawa dotyczy uszkodzenia ciała. Orenstein zauważył też, że zdarzały się już wyjątki dotyczące lat 1950. i 1960., kiedy w grę wchodziły działania komercyjne. Podsumowując, prawnik twierdzi, że obywatele Kanady, którzy doznali obrażeń, nie powinni być zmuszani do jeżdżenia do USA, by domagać się sprawiedliwości.

Pozew został złożony w styczniu 2019 roku. Nie uzyskał jeszcze autoryzacji sądowej. Można w nim przeczytać, że kanadyjski rząd finansował „leczenie psychiatryczne” prowadzone przez dr. Ewena Camerona w Allan Memorial Institute w latach 1948-1964, które miało być częścią projektu CIA, MK-ULTRA, obejmującego techniki kontroli umysłu.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. pikpok 07.04.2023 18:25

  Wtedy badali, a dziś wykorzystują.
  ,,w 1972r. Opisuje to dr Sydney Gottlieb w książce Martina Ebona „Psychic
  Warfare”. Stwierdza, że ówczesny prezydent przyszedł do niego, jako do dyrektora CIA
  odpowiedzialnego za eksperymenty z kontrolą umysłu, i opisał pewne niezwykłe
  odczucia, jakie miał on i towarzyszące mu osoby i zapytał, czy mógłbym udzielić
  mu rad w tej sprawie.”
  ,,Również zachowanie członków sztabu ówczesnego prezydenta
  było nienaturalne”
  https://www.wojsko-polskie.pl/awl/u/df/26/df267913-af99-4412-9f32-132a57a6ad65/9kotasinska.pdf

 2. replikant3d 07.04.2023 20:23

  Nic nie wskórają. To ,,konik,, globalistów. Dzięki tym badaniom i eksperymentom rozwinęli ukrywaną technologię psychotroniczną dzięki której mogą kontrolować ludzi. Prędzej te ofiary i ich rodziny zaczną ginąć w ,,niewyjaśnionych ,,okolicznościach, niż USA poniesie konsekwencje. Życie im niemiłe? Jeff Orenstein już może sobie wybierać trumnę. Usuną go jak inne przeszkody..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.