Ofiary dostały ochłapy z akcji „#MeToo”

Opublikowano: 02.12.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1686

Fundacja Time’s Up, powstała w trakcie wzmożenia związanego z akcją „#MeToo”, rozliczyła się ze swoich działań. Z zestawienia finansowego wynika, że tylko kilkanaście procent zebranych pieniędzy rzeczywiście przekazano na pomoc ofiarom molestowania seksualnego. Pozostałe środki wydano na wynagrodzenia dla pracowników czy organizację konferencji w luksusowych hotelach.

Organizacja zbierające na fundusz napastowanym kobietom powstała w 2018 roku. Wśród jej inicjatorów znalazło się kilka filmowych gwiazd z Hollywood, które rok wcześniej zainicjowały akcję „#MeToo”. Była ona następstwem pojawienia się zarzutów wobec producenta filmowego Harveya Weinsteina, mającego wykorzystywać seksualnie aktorki występujące w jego filmach.

Do najbardziej znanych twarzy wspierających fundację Time’s Up można zaliczyć Natalie Portman, Evę Longorię czy Jennifer Aniston. Znane nazwiska pomogły oczywiście rozpropagować organizację, dlatego wiele osób wpłacało pieniądze na jej fundusz. Tylko w pierwszym roku działalności zebrał on sumę wynoszącą dokładnie 3 670 219 dolarów.

Najwięcej z zebranych pieniędzy przeznaczono na wynagrodzenia pracowników fundacji. W sumie było to blisko 1,4 mln dolarów, a tylko do byłej prezes Time’s Up Lisy Borders trafiło dokładnie 342 308 dolarów. Co ciekawe była ona szefową fundacji tylko przez kilka miesięcy. Odeszła z niej, gdy okazało się, że jej syn jest oskarżony właśnie o nadużycia seksualne.

Kolejna część wydatków Time’s Up stanowiły koszta obsługi prawnej. Łącznie wydano na nie blisko 940 tys. dolarów. Nie zostały one jednak przeznaczone na pomoc dla ofiar molestowania, ale za doradztwo i lobbing. Największą część tej kwoty, bo 740 tys. dolarów otrzymała tylko jedna kancelaria prawna, na dodatek zaprzyjaźniona z zarządem fundacji.

Blisko 150 tys. dolarów przeznaczonych zostało na organizację konferencji w luksusowych hotelach i kurortach, 300 tys. na reklamę w mediach, 112 tys. zapłacono jednej z agencji public relations, natomiast 58,3 tys. kosztowały podróże pracowników fundacji.

Ostatecznie na pomoc dla ofiar molestowania seksualnego przekazanych zostało dokładnie 312 001 dolarów, czyli zaledwie kilkanaście procent kwoty zebranej przez Time’s Up.

Na podstawie: Nypost.com, Dailymail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.