Ofiarna czy sprzedajna straż?

Opublikowano: 30.07.2021 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1613

Lokalna rozgłośnia w Łodzi podała w dniu 29.07.21 r. o gotowości straży pożarnej do udzielenia pomocy w zakresie dowiezienia chętnych do punktów szczepień. St. bryg. Grzegorz Janowski argumentował, że skoro Urząd Miasta przewidział 3000 złotych nagrody w zamian za dowiezienie 50 osób do punktu szczepień, to „warto pomóc, by można kupić nowy sprzęt”.

Przejęci obowiązkiem lojalnego wsparcia władzy centralnej rządzący pod egidą pani prezydent Hanny Zdanowskiej, opracowali harmonogram i przynęty ściągania ludzi gotowych do ryzykowania zdrowiem lub życiem przy dźwiękach radosnych kapel i atrakcjach dla dzieci.

Na polskim Titanicu zabawa na całego. Skuteczna akcja uświadamiająca ryzyko decyzji poddania się eksperymentowi nie może pominąć podstawowej informacji co, gdzie, kiedy szykują i reklamują na stronach wszystkich aglomeracji pod hasłem „Nasze miasto – aktualności”. Ciekawe jest zaangażowanie prywatnej spółki podającej się jako Centrum Medyczne im. Rydygiera, o którym pacjenci w opiniach piszą, że ani dodzwonić się nie można, ani porady uzyskać. Trąci to nieco „powołaniem się” jakichś doraźnych prywatnych kręgów na potrzeby wykonania zadania o nazwie „realizator”.

Oto przykład kampanii marketingowej mającej napędzać mieszkańców Łodzi do szczepień: „Miejskie Centrum Medyczne „Górna” w Łodzi zaprasza na piknik szczepienny. Piknik odbędzie się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia w godz. 12-19:00 w parku na Młynku przy ul. Śląskiej 168 . Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości zaszczepienia się przeciw Covid-19: dorośli jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson, dzieci dwudawkową szczepionką firmy Pfizer oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. Każda osoba zaszczepiona w trakcie trwania pikniku otrzyma gadżety oraz weźmie udział w losowaniu bonów upominkowych. W programie wydarzenia: Gry i zabawy sportowe prowadzone przez profesjonalnych animatorów zabaw; Konkursy dla dzieci; Instruktaż chodzenia z kijkami nordic walking; Porady wykwalifikowanego rehabilitanta; Nauka udzielania pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych; Pomiar RR, poziomu cukru prowadzony przez personel medyczny; Pogadanki na temat zdrowego stylu życia realizowane przez personel medyczny; Spotkanie z Animal Patrol”.

Ani słowa, by stan zdrowia i ewentualne przeciwwskazania medyczne oceniał lekarz, więc należy domniemywać, że będą szczepić wszystkich chętnych, bez oceny ryzyka medyczngo i informowania o przeciwwskazaniach. To nie jedyna tego typu akcja w Łodzi – więcej podobnych ogłoszeń można znaleźć tutaj.

Łodzianie – zdrowie jest cenniejsze od piknikowych rozrywek! Bo piknik szybko się skończy a poszczepienne problemy zdrowotne mogą uprzykrzać wam życie do końca życia, lub je skrócić.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: Uml.lodz.pl
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 18, średnia ocena: 4,89 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o