Odzyskać niepodległość

Opublikowano: 16.02.2013 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1339

Od czasów rzekomego odzyskania niepodległości jesteśmy karmieni „naszym” zapałem najpierw wstąpienia a teraz przebywania w Eurokorycie prawie nazywanego eurorajem na euroziemi europejskiej.

Ci co, tak nie myślą są różnie nazywani. Na przykład ci ze środowiska narodowców – faszystami, pozostali Polacy już różnie – oszołomami, antysemitami, lub bardziej swojsko – zacofanymi wieśniakami.

Wiadomo, kto tak twierdzi. Zwani z języka obcego komuniści (pewnie dlatego nam obcy) i zbałamuceni z ich otoczenia. Następne pokolenie tych, co przyjechali na czołgach T-34 wprowadziło nam kolejny sprawiedliwy, słuszny, radosny i wolny ustrój – ludowładztwo bez udziału ludu.

Są to ludzie (niestety ludzie) niesamodzielni i zarazem łasi na pieniądze, zaszczyty… No byle im było dobrze. Nie znają pojęcia państwo, naród, niepodległość, ale chętnie się nimi posługują, zwłaszcza jak dochodzi do „wolnych wyborów”. A lud prosty jak zwykle daje się na wszystko nabrać.

Zaraz po tzw. wyzwoleniu z rąk Sowietów władza, która oddała władzę… Oczywiście sobie, po uprzednim podzieleniu i zmianom nazwy z PZPR na inne (stronnictwa okrągłego stołu) wcisnęła obywateli ziemi polskiej do Eurokoryta, tworząc długopisem w zeszycie wyobrażenie Koryta jako utraconego raju, gdzie Adamowi wszystko dał Bóg za darmo, bez wysiłku mięśni Adasia.

Polak zachłyśnięty otrzymaną „wolnością” pierdzenia gdzie chce, a nie gdzie władza każe, pozwolił na zamykanie zakładów, utratę pracy i środków na utrzymanie rodziny, wprowadzenie głupich przepisów eurokorycich, budowę dróg z zachodu na wschód, utratę rynków zbytu, sprzedaż czy przejęcie przez obcych wszystkiego, co polskie ze słowem pisanym włącznie, przepływ środków z Polski na zachód oraz na zanikanie więzi wspólnotowej Polaków, sieci szkół, opieki zdrowotnej i można tak dalej pisać i pisać a Elizą Orzeszkową nie jestem. W każdym bądź razie głupka się nawet z drobiu robili, zmuszając kury do stania w klatkach pazurami do przodu…

Jak obudzić naród, kiedy nawet bieda i czucie się na własnych ziemiach obcym nie pomaga? Brakuje nam przywódcy rodzaju Piłsudskiego i Dmowskiego? Nie ma nikogo poza nimi, ale możemy przecież korzystać z ich spuścizny. Ich rady są ponadczasowe.

Polak musi na swoich ziemiach czuć się jak u siebie a nie uciekać za Odrę. Odzyskajmy niepodległość. 73 lata w niewoli to trochę za dużo!

W tym tkwi źródło naszej biedy, braku pracy, wolności, godności i braku radości i zdrowia oraz tych całych nieszczęść o których pisałem wyżej. Ile można się dawać trzymać za mordę?

Pukanie o pomoc do innych narodów to strata czasu. Mają nas w poważaniu, czyli tak, jak zawsze mieli. Najlepszym przykładem jest II wojna światowa. Choć i pierwsza wcale nie była lepsza. Już Piłsudski mówił o zgniłym Zachodzie!

Ponieważ rządzą nami obcy, którzy mają nas gdzieś, nigdy nie będzie nam dobrze, dopóki jesteśmy koniem pociągowym i parobkami u siebie.

Obecnie nawet to co zarobimy, wydajemy w ich sklepach i nabywamy ich towary. To co Polakowi zostaje? Nic, chyba że długi, każdy chyba odpowie. Ja myślę, że niekoniecznie.

Naszym celem jest wyjście na ulice, przegonienie (w najlepszym przypadku) złodziei, łapowników i ogłoszenie niepodległości. To rozwiąże nasze kłopoty.

Najlepszym przykładem jest właśnie II RP – ostatni okres naszej niepodległości. Polacy zerwali kajdany i co? Mając tylko 21 lat dokonano niesamowitego wysiłku. Połączono rozerwane niewolą ziemie, zbudowano od postaw państwo – urzędy, wojsko, prawo, odbudowano gospodarkę po zniszczeniach wojennych i działalności zaborców, prowadzono niezależną działalność zagraniczną, itd. itd. Dało się? Dało! Dlaczego? Bo byliśmy niezależni i niepodlegli. Owszem były błędy, ale to my się rządziliśmy sami u siebie a nie ktoś za nas i przeciwko nam. A gdyby nie wojna to może bylibyśmy ważniejszym mocarstwem, bo Polakom zależało na odbudowie i dobrobycie. Wiedział, że Ojczyzna jest najważniejsza, że to jego ziemia.

Teraz nikt się z nami nie liczy. Dlaczego? Jesteśmy jak to bydło na pastwisku – uwiązani łańcuchem i przybici palem do trawy. Obecnie mając możliwość rozerwania łańcucha dajemy tylko odgłosy głodnej krowy odbijające się od pustego koryta… Eurokoryta.

Przestańmy się kłócić ze sobą o drobnostki. O to wrogowi chodzi. Dziel i rządź. Zasadę tą każdy zna. Naszym celem powinna być niepodległość. Należy „Budzić świadomość narodową tam, gdzie jej nie ma, rozwijać ją, gdzie jest słaba, popierać wszelki ruch samodzielny w warstwach ludowych, gdyż samodzielność warstwy jest miarą jej wartości […]”.

Mając wspólny cel możemy już się łączyć i wywalczyć wolność. Jaka będzie Polska? To już rozstrzygną pierwsze wolne wybory. One określą upodobania i poglądy Polaków.

Najpierw trzeba jednak się oczyścić. Przegonić zdrajców, dorobkiewiczów i łapowników, żyjących naszą krwią. Przecież myszy się truje, komary zabija, a choroby zwalcza. Czy zgnilizna naszych ziem to nie choroba? Lekarstwo jest – tylko trzeba je zażyć.

I przestańmy się kłócić kto ważniejszy Dmowski czy Piłsudski. Obaj chcieli niepodległości. Wystarczy wziąć sobie do serca co pisali i mówili o Polsce za wytyczne postępowania. „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie” pisał Dmowski. Obowiązkiem wobec trudu przodków i pomyślności przyszłych pokoleń jest odzyskanie i utrzymanie niepodległości. Bo jak mawiał Piłsudski: „Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość”. Nie bądźmy świniami. Jesteśmy Polakami, więc mamy obowiązki polskie.Zerwijmy kajdany. Bo „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek te­teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Autor: Grzech
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. kudlaty72 16.02.2013 15:47

  Dużo ,dużo racji tylko,że najbliższe wybory nic nie zmienią ponieważ wybór jest między kupą i kupą.
  Żeby stworzyć partię naprawdę wartościowych ludzi i przebić się przez rządowe media potrzebna jest kasa.Kto to sfinansuje?

 2. Szwakszty 16.02.2013 19:11

  Też popoieram. Jeśli idzie o wybory to należy wybierać świadomie i nie kierować się tym że ktoś tam pewnie nie ma szans. A może mając do wyboru jedynie “kupy” warto jakoś się skrzyknąć i nie głosować. Może niska frekwencja da coś do myślenia tym którzy chcą nami rządzić?

 3. matimozg 16.02.2013 23:26

  Ten system partyjny to żadna demokracja. Po co 460 nierobów ma brać tyle pieniędzy skoro i tak głosują tak jak ich przełożeni.

 4. maro 17.02.2013 00:14

  Ja osobiście popieram i namawiam wszystkich do inicjatywy społecznej JOW(jednomandatowe okręgi wyborcze),którą promuje Kukiz.
  Pokrótce chodzi o to żeby:
  -zmienić ordynację wyborczą tak żeby posłem był mieszkaniec okręgu a nie jak do tej pory nominowany przez partię z innego miasta
  -wprowadzić możliwość odwołania posła raz w ciągu kadencji sejmu i wybrania na jego miejsce drugiego
  -umożliwić każdemu z poparciem 10 innych osób kandydowanie do sejmu
  Wprowadzenie tej ordynacji spowoduje:
  -koniec przechodzenia z partii do partii po to żeby napychać sobie kieszenie i wykonywać ,,zawód polityk”
  -wyeliminuje nieuczciwych i karierowiczów
  -spowoduje,że przestaniemy oglądać twarze,które od 24 lat siedzą w polityce doprowadzając Polskę do katastrofy
  Istnieje już od 2005 projekt ordynacji wyborczej JOW ale ze względu na małą świadomość polityczną Polaków,cenzurę w telewizji i niechęć polityków akcja dopiero teraz nabiera rozmachu.
  Jeżeli nie weźmiemy się sami za naprawę kraju to politycy tego nie zrobią.
  Zgadzam się z twoją opinią ale rozwiązanie siłowe to ostateczność bo trzeba liczyć się z ofiarami a same protesty nic nie dadzą-przykład Grecji i Hiszpanii.Oni będą trzymać się koryta do końca i nie cofną się tak jak w przeszłości w Radomiu,Poznaniu czy Trójmieście od przemocy.
  Jest jeszcze jeden problem mentalności Polaków,których świadomość ukształtował nurt chrześcijański mówiący,,oddaj Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie,,robiąc z nas pokorne baranki i drugi nurt,,masoński”każący pracować i dawać z siebie jak najwięcej bo państwo nic ci nigdy nie dało i nie da.
  Dlatego serdecznie namawiam wszystkich do zaangażowania się w JOW-y w celu upodmiotowienia polityków bo oni żyją z naszych podatków i powinni robić wszystko dla kraju i jego obywateli-jeśli nie to do biznesu lub łopaty ale precz z polityki!

 5. maro 17.02.2013 00:29

  Grzech ja też chcę Polski silnej i niezależnej bo tu się urodzili moi przodkowie ja i moje dzieci,tutaj mieszkam oraz tu chcę żyć i nie pozwolę żeby ludzie nieuczciwi i cwani niszczyli wszystko bo ja mam swą godność.Problemem jest zebranie tych wszystkich ludzi bo media ogłupiają ludzi i dlatego musimy przekonywać innych rozmawiając z nimi.JOW-y nie mają na celu zmiany upodobań politycznych tylko zrobienia z politykami porządku.

 6. matimozg 17.02.2013 00:55

  Dzięki za info maro, od jutra zbieram podpisy!

 7. Il 17.02.2013 19:29

  Za jakie grzechy te NWO mieszczuchowskie ?

 8. pasanger8 18.02.2013 12:49

  Obowiązkiem każdego Polaka jest zadbać aby liderom ruchu ,który zmiecie obecne władze nie udało się ,,wysiąść z czerwonego tramwaju” jak zrobił Piłsudski .Czy Wałęsa dławiący się kasą po tym gdy na robotniczych plecach i socjalistycznych postulatach(poczytajcie 21 postulatów zwłaszcza żądanie skrócenia czasu oczekiwania na mieszkanie do lat 5:):):) ) wspiął się do władzy i nie zapłacił podatku od miliona dolarów z hollywood za prawa do filmu o sobie (co wypomniał i udowodnił Urban) ale oczywiście Wałęsie się upiekło ze względu na przedawnienie.

 9. pasanger8 18.02.2013 13:01

  @ JOW-y nic nie zmienią w obecnym systemie politycznym to ślepy kierunek wzmocnią tylko najsilniejsze obecnie partie.W Wielkiej Brytanii zabetonowały scenę polityczną na bardzo długo. Wzmocniły torysów i partię pracy przełamali to liberałowie dopiero po kilkudziesięciu latach.Chcecie wzmocnienia PO i PiS?Naprawdę?

 10. pasanger8 18.02.2013 14:31

  @ W Szwajcarii mają rozbudowaną demokrację bezpośrednią. Wiele decyzji parlamentu musi być zatwierdzonych w referendach przez wszystkie kantony.Jakoś Szwajcaria od tego nie upadła a jest tam u nich tak od dawna.

 11. Czejna 18.02.2013 15:25

  http://www.petycjeonline.com/akt
  To na poczatek.
  Nie popieram JOW-ow, jestem za Demokracja Bezposrednia, ktora mozna bardzo ladnie wymodelowac i pojsc duzo dalej niz Szwajcarzy i z tego to dobiero moze sie narodzic wspaniala rzecz. 🙂

 12. Czejna 18.02.2013 21:19

  Niedorosli?
  Chyba sie nie dowiemy bez sprobowania.
  Szczegolow jest wiecej i jeszcze wiecej moze powstac, bo nie jest to system zamkniety, lecz zywy i gotowy do ewolucji w obszary upragnione przez ludzka istote.
  Pozniej moze sie nazywac jakkolwiek. Z tego powodu sadze, ze jest dobrym na starcie z niej (DB) skorzystac.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.