Odtajniono dokumenty ws. katastrofy WTC

Opublikowano: 18.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 501

28 stron, które pokazują zawiłe i niepewne, acz dokładnie przebadane powiązania między Arabią Saudyjską oraz zamachem na World Trade Center 11 września, 2001 roku ujrzało światło dzienne. Co więcej, 28 stron dostępnych publicznie, dla każdego chętnego – czy teorie spiskowe potwierdziły się?

Dokument został opublikowany przez kongres, blisko 15 lat po samym wydarzeniu. Co ciekawe, został on ogólnie zignorowany w światowych mediach, przykryty “ważniejszymi” sprawami zamachu w Nicei oraz nieudanego puczu w Turcji. A nie jest to dobrze – chociaz sprawa wydaje się nieaktualna, raport pokazuje nowe fakty. Wystarczy zdanie, którym się rozpoczyna: “Będąc na terytorium Stanów Zjednoczonych, niektórzy zamachowcy z 11 września byli w kontakcie, a także otrzymywali wsparcie, od indywiduów prawdopodobnie powiązanych z rządem Arabii Saudyjskiej”.

Dowodów znajdziemy tam wiele i każdemu polecam samodzielne zapoznanie się z “28 stronami”. Blisko 15 z 19 zamachowców było obywatelami oskarżanego kraju, jeden z nich posiadał także numer telefonu do saudyjskiego ambasadora. Choć nic nie jest powiedziane wprost (wszak pewien rodzaj przyjaźni między USA oraz Arabią jest powszechnie znany), a eksperci wolą nazywać elementy raportu “poszlakami”, niż “dowodami”, coś jest na rzeczy.

Od zamachu minęło 15 lat, co nie znaczy, że sprawa się przedawniła. “28 stron” nadają całej sprawie nowe światło i na nowo skłoni do rozmyśleń na temat natury katastrofy. Jeśli znajdą się prawdziwi winni, nadal mogą zostać ukarani – choć nie zwróci to stabilności krajom napadniętym przez USA w celu “wymierzenia sprawiedliwości”.

Raport w języku angielskim można znaleźć TUTAJ.

Autorstwo: DoritosNachoCheese
Na podstawie: TheDuran.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. kozik 18.07.2016 10:29

  Ręczne rozebranie przynoszących straty bliźniaczych wież – ze względu na zastosowane azbestu – mogło kosztować nawet kilka mld USD. Kosztowało 100 tys. – nie licząc 2 boeingów i kosztów wywozu gruzu.
  Przyjaciel zawsze pomoże przyjacielowi.

  Niestety, ale nie podoba mi się słowo “prawdopodobnie” w odniesieniu do powiązań z rządem A.S. – jego obecność podważa wiarygodność ustaleń w tym zakresie, ale gdyby zamiast tego słowa były twarde stwierdzenia i dowody, to petrodolar by upadł (prawdopodobnie 😉 ).

 2. karmazynowy_szpadel 18.07.2016 11:36

  @up
  mi też nie podoba się to słowo. Jakim prawem w takim raporcie w ogóle przeszło słowo “prawdopodobnie”? Czyj to domysł w takim razie, i dlaczego Arabia Saudyjska pozwala na takie bezpodstawne oskarżenia (są bezpodstawne, bo nie ma dowodów a jest “prawdopodobnie”)? Po 15 latach dopiero się domyślają?

 3. skyhigh 18.07.2016 14:07

  Inside job
  rzekomi zleceniodawcy z Arabii (FBI bedzie ich tam szukać)

 4. agama 18.07.2016 14:18

  Araby widocznie działają ekonomicznie nie pomysli jankesów, skończą się przywileje i niezasłużone tytuły obronców praw człowieka

 5. WujekWlodek 18.07.2016 22:44

  szwindel na światową skale:
  https://www.youtube.com/watch?v=7_E4N5YIycI

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.