Odszkodowania dla rodzin ofiar największej katastrofy budowlanej

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1304

Ponad 15 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia otrzymały rodziny ofiar katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie.

Przypomnijmy w 2006 roku doszło do największej w historii Polski katastrofy budowlanej w hali MTK w Chorzowie. W wyniku zawalenia się dachu hali zginęło 65 osób uczestniczących w targach gołębi pocztowych, a ponad 140 zostało rannych, w tym 26 doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Proces karny w sprawie katastrofy toczył się od maja 2009 roku i był jednym z największych w historii śląskiego wymiaru sprawiedliwości.

Jak podaje RMP FM, po blisko 14 latach od tragedii 79 osób, które przystąpiły do pozwu zbiorowego, otrzymało odszkodowania o łącznej wysokości ponad 15 mln zł. Zgodnie z zawartą ugodą: małżonkowie, rodzice i dzieci ofiar katastrofy otrzymają po 200 tys. zł., a rodzeństwo po 50 tys. złotych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.