Odrzucony wniosek o dymisję ministra zdrowia

Opublikowano: 27.01.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2

Sejm odrzucił zgłoszony przez PiS wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza. Wniosek o wotum nieufności poparło 220 posłów, 232 za głosowało przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Większość wymagana do odwołania ministra wynosiła 231 głosów.

Opozycja domagała się odwołania Arłukowicza, oskarżając go o narastający w ochronie zdrowia kryzys. Posłowie PiS, SLD, RP i SP wskazywali m.in. na długie kolejki do świadczeń, problemy finansowe wysokospecjalistycznych placówek, wzrost dopłat pacjentów do leków, kłopoty z dostępem do chemioterapii.

Minister zdrowia w swoim wystąpieniu apelował do opozycji, by nie straszyła pacjentów. Koalicjanci wskazywali na sukcesy ministra, takie jak system eWUŚ, bezproblemowe przeprowadzenie kontraktowania świadczeń na 2013 r., system refundacji leków.

Opracowanie: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

Żeby skończyły się problemy ze służbą zdrowia kraj musi przestać być zadłużany u zagranicznych banksterów. Takie przepychanki o stołek ministra to teatrzyk dla gawiedzi, aby miała o czym dyskutować.

Il
Użytkownik

Ilu obywateli w czasie składania i odrzucania wniosku zachorowało lub zmarło z powodu niekompetencji medyków ?

Ile mamony taki sługa (minister) otrzymuje od podobnych jemu pasożytów ?

Kto i w jakim stopniu zdefraudował środki z ubezpieczeń zdrowotnych między innym na komputeryzację farmaceutycznej chorej służby zwanej omyłkowo służbą zdrowia ?