Odra – czego należy się obawiać?

Opublikowano: 03.11.2018 | Kategorie: Media, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 5094

Oświadczenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach “Stop NOP” w sprawie odry i jednostronnego przekazu mediów głównego nurtu.

Jednostronne przedstawianie kwestii ognisk zachorowań na odrę w Polsce i innych krajach budzi sprzeciw środowiska osób poszkodowanych przez powikłania poszczepienne oraz system przymusu.

Nieetyczne jest budowanie atmosfery strachu i zagrożenia związanego z zachorowaniem, gdy istotne informacje pozwalające obiektywnie ocenić sytuację zostają pominięte w debacie publicznej:

– brak praktyki przeprowadzania badań czy przyczyną zachorowania na odrę był wirus dziki czy szczepionkowy (według „Wakcynologii” autorstwa m.in. prof. Wiesława Magdzika odrę poszczepienną ma 1 na 60 szczepionych osób co daje w Polsce ok. 15 tysięcy zachorowań rocznie plus osoby przez nie zarażone);

– brak propagowania wiedzy na temat możliwości zarażania odrą przez świeżo zaszczepione osoby (informuje o tym sam producent szczepionki);

– brak informowania setek tysięcy dorosłych, którzy otrzymali tylko jedną dawkę szczepionki (roczniki 1975-1984) o tym, że są na nią podatni;

– brak ustalenia bilansu korzyści i strat programu szczepień i szczepionki odrowej;

– brak informacji o zapobieganiu powikłaniom odry i zgonom poprzez podawanie witaminy A;

– brak dostępu do etycznej alternatywy szczepionki MMR produkowanej w oparciu o ludzkie linie komórkowe z aborcji (informuje o tym producent w ulotce);

– brak dostępu do pojedynczej szczepionki odrowej uznawanej za mniej ryzykowną od potrójnej odra, świnka, różyczka.

Niemiecki lekarz dr Martin Hirte w książce „Szczepienia za i przeciw” napisał: „W przypadku chorób dziecięcych, takich jak świnka, odra, różyczka czy ospa wietrzna, wartość szczepień z epidemiologicznego punktu widzenia jest w ogóle wątpliwa, jeśli w ich wyniku zachorowanie zostaje przesunięte na wiek dorosły, z czym związana jest większa liczba powikłań.”

Czy są powody do obaw?

Stan zdrowia polskich dzieci jest coraz gorszy. Statystyki Państwowego Zakładu Higieny i Głównego Urzędu Statystycznego potwierdzają wzrost liczby hospitalizacji (u często szczepionych niemowląt o 52% w ciągu ostatnich 10 lat, u starszych dzieci o 30%). Według opinii Biura Analiz Sejmowych co czwarte dziecko jest chore przewlekle[1]. Ministerstwo Zdrowia na podstawie danych Narodowego Funduszu Zdrowia podaje, że liczba przypadków autyzmu wzrosła o 350% przez ostatnie 9 lat.

Badania wstępne dotyczące bezpieczeństwa przeprowadzane przez producentów szczepionek zazwyczaj koncentrują się na okresie 15-30 dni bezpośrednio po szczepieniu. Nie publikują oni badań długoterminowego wpływu szczepień na zdrowie dzieci. W ciągu ostatnich 30 lat liczba szczepionek wzrosła trzykrotnie, a jednocześnie wzrosło rozpowszechnienie przewlekłych chorób i zaburzeń neurodegeracyjnych u dzieci.

Obecnie coraz większa rzesza lekarzy i naukowców postuluje o przeprowadzenie rzetelnych badań wpływu szczepionek na zdrowie dzieci.

Dwóch amerykańskich profesorów epidemiologii opublikowało w zeszłym roku badanie pt. „Pilotażowe badanie porównawcze zdrowia szczepionych i nieszczepionych amerykańskich dzieci w wieku 6 do 12 lat”.[2]

Wyniki. Dzieci szczepione:

– 30 razy częściej chorowały na alergiczne katary;

– 22 razy częściej stosowały leki na alergie;

– 3 razy częściej występowały zmiany skórne alergiczne;

– 5 razy częściej były upośledzone umysłowo i miały trudności w nauce;

– 4,2 razy częściej na ADHD i autyzm;

– 4 razy częściej cierpiały na choroby neurorozwojowe;

– 4 razy częściej chorowały na zapalenie ucha środkowego;

– 6 razy częściej chorują na zapalenie płuc;

– 4 razy większe ryzyko zdiagnozowania choroby przewlekłej;

– szczepienia u wcześniaków wiązały się ze zdecydowanie częstszym występowaniem zaburzeń neurorozwojowych.

Wnioski: konieczność dalszych badań dzieci szczepionych i nieszczepionych celem oceny efektów odległych szczepień skumulowanych, efektów szczepień w zależności od wieku i stanu zdrowia dziecka, sumarycznej liczby szczepień podawanych dziecku w jednym czasie, wpływu innych składników szczepionek na stan zdrowia dzieci i mechanizmów uszkodzeń wywołanych szczepieniami.

Również polscy badacze przeprowadzili podobne porównanie zyskując równie alarmujące wyniki.

A tymczasem brak bilansu korzyści i ryzyka dla poszczególnych szczepionek oraz całego programu szczepień.

Ile zatem budżet państwa polskiego kosztują powikłania szczepień? Nie ma odpowiedzi. A nie ma dnia aby rodzice nie zgłaszali nam poważnych czy też ciężkich powikłań poszczepiennych.

W obliczu tych faktów apelujemy do przedstawicieli mediów o umożliwienie prowadzenia rzetelnej debaty na temat pełnego bilansu korzyści i strat każdej decyzji indywidualnej i publicznej w kwestii szczepień.

Źródło: StopNOP.com.pl

Przypisy

[1] Barbara Woynarowska, Anna Oblacińska „Stan zdrowia dzieci i młodzieży w Polsce”, 2014 r.

[2] Anthony R Mawson – professor, Department of Epidemiology and Biostatistics, School of Public Health, Jackson State University, Brian D Raye – president, National Home Education Research Institute, Azad R Bhuiyan – associate Professor, Department of Epidemiology and Biostatistics, School of Public Health, Jackson State University, Binu Jacob.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. hashi 03.11.2018 23:32

  Mamy najwyższy wskaźnik szczepien w Europie. Aż strach pomyśleć jaką nową chorobę by nam wpompowali z próbówki gdyby szczepialność była niska. Przynajmniej dzięki tej nagonce wiadomo które media należą do koncernów holokaustu na polakach.
  Docelowo nowy Israel Polin ma zawierać jedynie 15 mln Polaków. Połowe więc trzeba wybić a 10 mln wygnać na emigracje. Teraz masowo buduje się szpitale onkologiczne w których będzie się likwidować rakowców których dzięki zatrutej żywności mamy coraz więcej. Rakowców będzie się zabijało chemioterapią z naszych podatków. Nawet Hitler nie wpadłby na tak genialny pomysł. Polscy Rolnicy mają zakaz hodowli trzody chlewnej na 1,5 roku dzięki zrzuconym zamrożonym dzikom po lasach. Teraz markety zalewają zatrute wyroby mięsopodobne z niemiec i holandi.

 2. beth 04.11.2018 15:28
 3. MakSym 04.11.2018 20:30

  Nie wiem czy wiecie ale, w przeciwieństwie do poprzedniego d.e.bila na stanowisku Głównego Inspektora Sanitarnego czyli posobkiewicza, aktualny d.e.bil, czyli pinkas ma tytuł doktora nauk medycznych. Ten “szkolący lekarzy” baran wygaduje publicznie takie bzdury na temat szczepień, że jest to aż bolesne dla kogokolwiek z podstawową wiedzą chemiczną.

 4. beth 05.11.2018 09:34

  W moim odczuciu mieszkańcy w krainie nad Wisłą powinni włączyć myślenie

  http://www.eioba.pl/a/4986/terror-szczepionkowy-rak-aids-depopulacja-i-bezplodnosc

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.