Odpowiadam za śmierć Chaszodżiego, ale jestem niewinny!

Opublikowano: 27.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 374

W wywiadzie dla amerykańskiej telewizji publicznej PBS Mohammed ben Salman, saudyjski następca tronu powiedział, że w pełni odpowiada za śmierć współpracownika „Washington Post” Dżamala Chaszodżiego, którego pokrojono na kawałki w Stambule rok temu. Zapewnił jednocześnie, że nie miał zielonego pojęcia o akcji swych służb specjalnych, zanim do niej doszło. W tym roku w jego kraju publicznie ścięto już prawie 140 osób, w tym politycznych opozycjonistów i sześcioro dzieci. Mógł się pogubić.

Książę Mohammed, który stoi na czele saudyjskiej tyranii, „wziął na siebie odpowiedzialność”, ale skoro nic nie wiedział, uważa się za niewinnego. Z takim przekazem pojawił się Nowym Jorku, by wziąć udział w szczycie przywódców w ONZ. Tymczasem amerykański Senat już jakiś czas temu przyjął rezolucję, która przypisuje mu winę na podstawie konkluzji CIA, która nie miała „żadnych wątpliwości”, że to on wydał rozkaz zamordowania nieprzychylnego dziennikarza. To samo mówią w Turcji.

Według Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie, w kolejce do saudyjskich katów czeka jeszcze kilkadziesiąt osób. Książę dawał złudzenie relatywnej nowoczesności, obiecywał, że liczba kar śmierci się zmniejszy, lecz stało się na odwrót. Więzienne tortury są w powszechnym użyciu służb Mohammeda, a procesy polityczne byłyby groteskowe, gdyby nie kończyły się tak samo. W kwietniu ścięto 37 osób za jednym zamachem, jedną krzyżując (po śmierci), a głowę innej wbijając na pal.

https://www.youtube.com/watch?v=pc-1on1tj8A

Książę z niechęcią przyjął wczorajsze doniesienia „Wall Street Journal”, jakoby jego rodzinny koncern naftowy Aramco poniósł dużo większe straty w ataku jemeńskich dronów z 14 września, niż ogłosił, i że naprawa tego wszystkiego zajmie wiele miesięcy. Teraz Arabia kupuje na gwałt potrzebną infrastrukturę przemysłową równolegle z bronią. Amerykanie obiecali bronić saudyjskiej ropy, wysłali w region posiłki, jednak Mohammed ben Salman jest zaniepokojony porażkami w Jemenie i perspektywą starcia z Iranem, która nie znika z horyzontu.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Całkiem sensowny komentarz pod filmem.

Tłumaczenie maszynowe:

“USA, CIA, Izrael korzystają z Arabii Saudyjskiej i ostatecznie przyłączą ją do Izraela, a następnie Izrael stanie się największym krajem produkującym ropę naftową. Arabia Saudyjska nie widzi tego długoterminowego planu wykorzystania i zniszczenia Arabii Saudyjskiej. Wszystkie kraje rządzone przez dyktatorów upadają; USA to wiedzą – naród w końcu powstanie. Arabia Saudyjska popadnie w wojnę domową, rodzina królewska zostanie wyrzucona i otrzyma domy we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Stanie się tak, chyba że Iran wkroczy, aby zapobiec przejęciu Arabii Saudyjskiej przez Izrael. To jest powód, dla którego Izrael chce odejścia Iranu. Iran jest jedynym na Bliskim Wschodzie, który może zapobiec temu planowi.”