Odnaleziono kolejny monolit! Tym razem w Rumunii

Opublikowano: 02.12.2020 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2574

Kilka dni temu w Rumunii, w okolicy jeziora Bâtca Doamnei, odkryto zagadkowy monolit wyglądający identycznie jak zagadkowa statua, która przed tygodniem została odnaleziona w stanie Utah. Informacja na temat tego nowego odkrycia, pojawiła się w zaledwie kilka dni po zaginięciu monolitu ze Stanów Zjednoczonych. Co takiego oznaczają te osobliwe monumenty?

Odkrycie zagadkowego monolitu z USA, zostało zgłoszone jeszcze 23 listopada. Oficjele rządowi, podzielili się wówczas fotografiami, a nawet filmami z eksploracji tego osobliwego znaleziska. Jego wielkość, odpowiadała wzrostowi dwójki dorosłych mężczyzn, a sam monolit został wykonany z matowego metalu. Departament Bezpieczeństwa Stanu Utah, zapowiedział śledztwo w tej sprawie, jednak w zaledwie tydzień od ogłoszenia znaleziska, ktoś zabrał je stamtąd.

Zgodnie z najnowszym oświadczeniem władz stanu Utah: „Otrzymaliśmy wiarygodne doniesienia, że ​​nielegalnie zainstalowana konstrukcja, zwana „monolitem”, została usunięta z terenów publicznych Bureau of Land Management (BLM) przez nieznaną stronę. BLM nie usunął struktury, która jest uważana za własność prywatną. Nie badamy przestępstw związanych z własnością prywatną, którymi zajmuje się miejscowe biuro szeryfa. Struktura zyskała międzynarodowe i krajowe zainteresowanie i otrzymaliśmy zgłoszenia, że ​​osoba lub grupa usunęła ją wieczorem 27 listopada”.

Konstrukcja z Rumunii ma wysokość około 3-4 metrów i jest wykonana z błyszczącego metalu. Mimo iż kształtem i wysokością stanowi niemal idealną kopię monolitu z Utah, na całej jej powierzchni znajdują się wyraźne spirale. Monolit z Bâtca Doamnei, jest skierowany najdłuższym bokiem w stronę góry Ceahlău. Konstrukcja, znajduje się zaledwie kilkaset metrów od słynnego stanowiska archeologicznego twierdzy dackiej Petrodava. Pojawienie się niemal identycznego monumentu w zaledwie kilka dni od zniknięcia tego ze stanu Utah, wzbudziło zrozumiałe zamieszanie w sieci. Filmy z miejsca zdarzenia krążą po sieci i nie ma wątpliwości co do tego, że mamy doczynienia z identycznymi konstrukcjami. Jakie pełnią one cel? W dalszym ciagu jest to owiane aurą tajemnicy. Nie wiadomo kto wkopał w ziemię monument z Bâtca Doamnei, tak samo jak nikt nie wiedział kto jest odpowiedzialny za pojawienie się i zniknięcie tego z Utah.

Spekulacje jakoby rzekomi twórcy tych monolitów sugerowali się filmem Stanleya Kubricka są dość powszechne w sieci. Kształt obydwu monumentów oraz tego z Odysei Kosmicznej, wyraźnie się od siebie różnią, zarówno rozmiarami jak i barwą, lecz dla internautów nie odgrywa to wielkiego znaczenia. Zagadka tych monolitów, jest wystarczająco interesująca aby porwać umysły ludzi. Nikt nie wie kiedy monolit z Rumunii zniknie bez śladu, a kolejny pojawi się w innym miejscu świata. Pytania jakie krążą są następujące: Czy jest to jakaś technologia? Instalacja artystyczna? Miejsce kultu jakiejś sekty? A może coś jeszcze innego? W poprzednim tekście sugerowałem że nigdy nie poznamy odpowiedzi na te pytania, lecz biorąc pod uwagę obecny rozwój wypadków, nie możemy być chyba pewni niczego.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 02.12.2020 13:45

  Wszystko można o tym powiedzieć tylko nie “zagadkowy”.

 2. Radek 02.12.2020 15:47

  Ładne spiralki od szlifierki i spawane na krawędziach, czyli nie monolit, a rura o przekroju trójkątnym zespawana a metalu. Ktoś robi sobie dowcipy.

 3. robcioRR 02.12.2020 22:12

  Nie zagadkowy i nie monolit :)))) ktos sie napracowal hahaha zeby te blachy zespawac i oszlifowac szlifierka szlaczkiem a potem wkopac .

 4. Radek 03.12.2020 05:00

  Może to jakaś akcja reklamowa w nowym stylu?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.