Odnaleziono „aktorów” filmu o ataku chemicznym w Syrii

Opublikowano: 17.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1571

Rosja nie znalazła oznak użycia broni chemicznej w syryjskim mieście Duma, ale odnalazła „uczestników zdjęć teatralizowanego filmu” – powiedział ambasador Rosji przy OPCW Aleksander Szulgin. “Na podstawie naszego, krajowego śledztwa nie znaleźliśmy ani jednej oznaki tego, że w Dumie użyto broni chemicznej. Nie udało się odnaleźć ani jednego świadka, ani jednego zatrutego w szpitalu. Nie znaleziono fragmentów pocisków chemicznych. Udało się natomiast odnaleźć bezpośrednich uczestników zdjęć teatralizowanego nagrania, które przedstawiono jako dowód dokonania ataku chemicznego” – mówił Szulgin na posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze. Rosyjscy przedstawiciele OPCW złożyli raport o domniemanym ataku chemicznym w Dumie.

Moskwa oskarżyła Londyn o inscenizację ataku chemicznego w syryjski mieście Duma. Zarzuty te padły z ust ambasadora Rosji przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Aleksandra Szulgina. Jak dodał, Rosja nie wyklucza też udziału w tym Waszyngtonu. “Mamy nie tyle „wysoki stopień zaufania”, jak twierdzą zgodnie nasi zachodni partnerzy, a niepodważalne dowody, że 7 kwietnia w Dumie nie było żadnego incydentu i że była to zaplanowana prowokacja służb specjalnych w celu wprowadzenia społeczności międzynarodowej w błąd i usprawiedliwienia agresji wobec Syrii” – powiedział rosyjski dyplomata na specjalnym posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze.

Syryjski prezydent Baszar al-Asad na spotkaniu z rosyjskimi parlamentarzystami powiedział, że siły zbrojne kraju odparły agresję USA przy pomocy pocisków z lat 1970. – przekazał dziennikarzom koordynator grupy ds. kontaktów Dumy Państwowej z parlamentem Syrii Dmitrij Sablin. “Byliśmy świadkami amerykańskiej agresji i odparliśmy ją rakietami, wyprodukowanymi w latach 1970. Od lat 1990. w amerykańskich filmach pokazuje się, że rosyjska broń jest przestarzała, a obecnie widzimy, kto tak naprawdę jest w tyle” — powiedział prezydent Syrii.

Prezydent USA Donald Trump zapewnił, że wszystkie wystrzelone przez USA, Francję i Wielką Brytanię pociski osiągnęły swoje cele w Syrii, ani jeden nie został zestrzelony. „Wystrzeliliśmy ponad 100 pocisków, ani jeden nie został zestrzelony” – powiedział Trump na Florydzie podczas swego wystąpienia na temat reformy podatkowej. Jak dodał, pomimo oświadczeń strony syryjskiej, amerykańscy wojskowi poinformowali go, że „każdy osiągnął swój cel”.

Szef MSZ Siergiej Ławrow oznajmił, że atak państw zachodnich na Syrię nie pozostanie bez konsekwencji. „Konsekwencje na pewno będą. W gruncie rzeczy tracimy resztki zaufania do naszych zachodnich przyjaciół” — oznajmił Ławrow w wywiadzie dla telewizji BBC. „Najpierw (państwa zachodnie — red.) realizują karę w Dumie w Syrii, a potem czekają, aż specjaliści OPCW przeprowadzą inspekcję na miejscu. Taktyka dowodów poprzez karę jest stosowana przez trójkę państw zachodnich” — oznajmił Ławrow.

Doniesienia o użyciu broni chemicznej w syryjskim mieście Duma mają prowokacyjny charakter, nie mogą być wykorzystywane jako pretekst do agresji przeciwko suwerennemu państwu – powiedział Aleksander Szulgin, ambasador Rosji przy OPCW. „Określiliśmy to, co wydarzyło się w Dumie, na przedmieściach Damaszku, jako ordynarną prowokację, przed którą zarówno my, jak i Syryjczycy wielokrotnie ostrzegaliśmy i Radę Bezpieczeństwa ONZ, i kierownictwo OPCW” – mówił rosyjski dyplomata na konferencji prasowej. W związku w tym Szulgin nazwał działania USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Syrii „aktem agresji” i „awanturą wojskową”. “Zadano istotny cios perspektywom rozwiązania politycznego w kraju, gdzie już od 7 lat trwa poważny konflikt wewnętrzny” – dodał. Szulgin zwrócił uwagę na to, że koalicja dokonała nalotów przed przybyciem misji OPCW. Zasugerował, że ekspertyza mogła pokrzyżować plany agresorów. “Najwyraźniej żadne śledztwo nie jest potrzebne krajom zachodnim pod wodzą USA. Zdecydowali dla siebie. Być może obawiają się, że eksperci, pracując na miejscu, obalą fałszywą wersję, która posłużyła za pretekst do ataku rakietowego” – powiedział Szulgin.

Duma Państwowa skrytykowała Wielką Brytanię za straszenie Rosją. Wielka Brytania, której służby specjalne szykują odpowiedź w razie prawdopodobnych działań Rosji w cyberprzestrzeni wymyśla straszne bajki o Rosji i sama się ich boi — oznajmił członek Komisji do Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Anton Morozow. Jak pisze gazeta “Sunday Times”, powołując się na źródło w brytyjskich organach bezpieczeństwa, służby specjalne Wielkiej Brytanii są gotowe do przeprowadzenia cyberataku na rosyjskie sieci komputerowe w odpowiedzi na prawdopodobne działania w cyberprzestrzeni wymierzone w cele w Wielkiej Brytanii. „Strach ma wielkie oczy. Ciągle wymyślają jakieś straszne bajki dla samych siebie. I „mężnie” się ich boją” — powiedział Morozow Sputnikowi. Deputowany podkreślił, że Rosja nikomu nie zagraża cyberatakiem. „Amerykanie mają cyberwojska, prawdopodobnie będą atakować. Nie trzeba nas się bać, Rosja jest bardzo pokojowym i przyjaznym państwem” — podkreślił.

Za sprawą operacji w Syrii Francja potwierdziła swój status mocarstwa politycznego i wojskowego – oświadczył premier Francji Edouard Philiipe w czasie poniedziałkowego wystąpienia przed Zgromadzeniem Narodowym. „Pragnę podziękować kobietom i mężczyznom naszej armii, którzy przeprowadzili tę operację z zimną krwią i bezprzykładnym profesjonalizmem” — powiedział Philiippe. Jego słowa wywołały burzę oklasków ze strony deputowanych obecnych na posiedzeniu niższej izby francuskiego parlamentu. „Swoją siłą i swoimi atakami Francja potwierdziła swój status mocarstwa politycznego i wojskowego” — dodał francuski premier.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że przekonał gospodarza Białego Domu Donalda Trumpa, by nie wyprowadzał amerykańskich wojsk z Syrii – podaje Reuters. O tym Macron powiedział w wywiadzie dla francuskich mediów. „Przekonaliśmy go (Donalda Trumpa — red.), że ich pobyt musi być długoterminowy” — dodał Macron. „Przekonaliśmy go też, że trzeba ograniczyć się do nalotów na obiekty związane z bronią chemiczną” — zauważył francuski prezydent. „Osiągnęliśmy punkt, w którym naloty stały się niezbędne do odbudowy zaufania do wspólnoty (międzynarodowej — red.)”. Nieudane próby zmuszenia do respektowania czerwonej linii doprowadziły do tego, że rosyjskie władze zaczęły uważać zachodnich polityków za „miłych i słabych” — wyjaśnił Macron. „Teraz (Władimir Putin — red.) zrozumiał, że to nie tak”.

Macron zauważył też, że zapewniając syryjskiemu liderowi Baszarowi Asadowi wsparcia wojskowego i politycznego, Rosja niesie odpowiedzialność za działania Damaszku. „Oczywiście, są (Rosjanie — red.) współsprawcami. Sami chloru nie wykorzystywali, ale systematycznie utrudniali wspólnocie międzynarodowej pracę za pośrednictwem dyplomatycznych kanałów tak, aby nie dopuścić do wykorzystywania broni chemicznej”. I mimo wszystko Macron zauważył, że jest gotów do podjęcia dialogu ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w syryjski konflikt, w tym także z Moskwą, w celu znalezienia politycznego rozwiązania konfliktu. Francuski lider podkreślił, że nie unieważnił swojej wizyty w Rosji w przyszłym miesiącu. Prezydent Francji powiedział też parę ciepłych słów pod adresem Turcji. „Tymi nalotami podzieliliśmy Rosjan i Turków. Turcja potępiła atak chemiczny”.

Nikt nie zapraszał Niemiec do udziału w bombardowaniu Syrii – oświadczył rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert. „Nie wpływał do nas wniosek o udział Niemiec w akcji wojskowej” — powiedział Seibert. Rzecznik niemieckiego rządu dodał, że stanowisko Berlina jest w tej kwestii oczywiste — Niemcy wspierają tych, „którzy są oburzeni nowym incydentem z użyciem broni chemicznej przez reżim” prezydenta SRA Baszara Asada.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w poniedziałek postanowił odłożyć wprowadzania nowych sankcji wobec Rosji, o czym wczoraj poinformowała ambasadorka USA przy ONZ Nikki Haley – podaje „The Washington Post”, powołując się na źródła. „Trump skonsultował się z doradcami ds. bezpieczeństwa narodowego w niedzielę wieczorem i powiedział, że jest zdenerwowany tym, iż sankcje zostały oficjalnie ogłoszone, bo nie czuje się pewnie co do ich wprowadzenia” – pisze gazeta. W niedzielę ambasadorka USA przy ONZ Nikki Haley powiedziała, że Stany Zjednoczone przygotowują nowe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej za wspieranie reżimu prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Jak wyjaśniła, dotkną one bezpośrednio wszystkie rodzaje firm, które miały do czynienia ze sprzętem powiązanym z użyciem broni chemicznej.

Współzałożyciel zespołu rockowego Pink Floyd, brytyjski muzyk Roger Waters podczas koncertu w Barcelonie oskarżył Białe Hełmy o propagandę, która propaguje działalność ekstremistów i terrorystów. Ochotnicza formacja Białe Hełmy do swoich głównych zadań zalicza ochronę Syryjczyków. Deklaruje neutralność polityczną i brak zaangażowania w działania zbrojne. W internecie coraz częściej publikowane są materiały wideo, na których ludzie w białych hełmach ratują dzieci spod gruzów. Pojawiają się też filmy, jak „Białe Hełmy” kręcą inscenizowane widea, robią charakteryzację, dyktują, co „ofiary” powinny mówić. Ponadto syryjscy dziennikarze rozpowszechniają materiały z „ratownikami” w mundurach i bronią.

“Osobiście uważam, że organizacja Białe Hełmy jest fałszywą organizacją, która istnieje tylko po to, aby tworzyć propagandę na użytek dżihadystów i terrorystów” – powiedział Waters. Jak podkreślił, taka propaganda zachęca ludzi do popierania ataków na Syrię. Muzyk apelował, aby brać pod uwagę rezultaty niezależnych śledztw. “Co musimy zrobić, to przekonać nasze rządy, aby nie zrzucały bomb na ludzi. I na pewno (nie zrzucać ich), dopóki nie przeprowadzimy pełnego dochodzenia, które jest konieczne, by mieć pełny obraz tego, co się tam dzieje” – dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]
Kompilacja 12 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. rumcajs 17.04.2018 12:11

  Jesli faktycznie znaleziono tych ludzi, nalezy ich aresztowac, wywieźć do Rosji i przeprowadzic jawny miedzynarodowy proces, aby swiat dowiedział sie kto za tym stoi.A winnych wysłac na “ochotnicze ‘prace przy odśnieżaniu syberii…

 2. Anonymous-X 17.04.2018 15:13

  Na zdjęciu widzimy to samo dziecko, w tych samych ubraniach i bez butów, zdjęcie pochodzi z tego samego dnia (eastern Aleppo on August 27, 2016) Jakiś ratownik wynosi to dziecko z gruzów, przekazuje je dale na przykład lekarzowi, ten oddaje je na przykład ojcu. Gdzie tu dowód na fałsz?

  Rosjanie twierdzą że odnaleźli „aktorów” filmu, to niech ich pokażą.

 3. lboo 17.04.2018 15:21
 4. Niewypadamiteraz 17.04.2018 18:01

  @rumcajs
  No, coś Ty. Do tego dziecka podeszli “jacyś ludzie” i namówili go i jego opiekunów na odegranie kilku scen. Jestem przekonany, że ci ludzie nie mają pojęcia, dla kogo oni pracowali. A już tym bardziej dla kogo pracują ci ostatni i jak długi jest łańcuszek mocodawców.

  Z drugiej strony: Gdybyśmy rzeczywiście żyli w demokratycznych krajach, które tworzą wolną i demokratyczną Unię, to po zweryfikowaniu twierdzeń Rosji o aktorach przez niezależny, międzynarodowy trybunał, WSZYSCY przywódcy państw zachodnich, którzy wydali rozkaz ataku, MUSIELIBY podać się do natychmiastowej dymisji. Pomijam wywołany całą tą sprawą skandal medialny i monumentalne oburzenie społeczne.

  W naszej rzeczywistości jest niestety inaczej.

 5. polach 17.04.2018 19:15

  W końcu co raz więcej się wymyka z łapek tkz elitom:)
  Te same schematy- już hitler robił fałszywe flagi, próbując przekonać ludzi, że to my ich zakatowaliśmy – Niemcy:).Potem Pearl Harbor gdzie sprowokowali specjalnie Japońców do ataku i dali zabić swych, aby społeczeństwo poszło na wojnę.Dalej zatoka Tonkińska dała pretekst do ataku na Wietnam.Potem WTC i walka z terroryzmem do dziś, gdzie po drodze rozwalili kilka państw, gdzie oczywiście np. “terrorysta” Kadafi według nich rządził, więc pod nóż poszła Libia, wcześniej Irak, Afganistan który do dziś sobie okupują, plus dorwali się do Syrii i jak ona padnie to III wojna będzie faktem, tzn ona już trwa ale nie oficjalnie.

 6. rumcajs 17.04.2018 19:16

  @Niewypadamiteraz@
  Masz rację, a ja nieprecyzyjnie sie wysłowiłem. Miałem na mysli “rezyserów”, czyli agentów w białych kaskach.
  @Anonymous-X@
  Gdyby ten filmik faktycznie pochodził z Guty, opanowanej przez wojska syryjskie, juz dawno ujeto, by “rezyserów”… Jednak filmiki sa nagrywane daaleko od przypisywanych miejsc wydarzeń.
  Ustawienie “własciwej” daty w kamerze nawet dla przedszkolaka nie stanowi problemu, no chyba że dla takiego mistrza jak ty…

 7. Anonymous-X 18.04.2018 06:17

  @rumcajs

  Stwierdziłem tylko że zdjęcie z dziewczynka niczego nie dowodzi i pochodzi z jednego zdarzenia, a nie z kilku tak jak sugeruje to ta grafika.

  “Gdyby ten filmik faktycznie pochodził z Guty, opanowanej przez wojska syryjskie, juz dawno ujeto, by „rezyserów”… Jednak filmiki sa nagrywane daaleko od przypisywanych miejsc wydarzeń.”

  Czyli co? rosjanie odnaleźli „aktorów” tego filmu czy nie? potrafią wskazać gdzie to było nagrywane czy nie?

  Dlaczego mam im wierzyć na słowo?

  “Ustawienie „własciwej” daty w kamerze nawet dla przedszkolaka nie stanowi problemu, no chyba że dla takiego mistrza jak ty…”

  No i wyjaśniłeś całą zagadkę, wszystko jasne, ty sam jesteś lepszy niż wszyscy rosyjscy informatycy, a podobno takich zdolnych mają 🙂

  A tak na serio, powiedz mi dlaczego tak ślepo łykasz wszystko co powiedzą rosjanie, skoro obaj wiemy że syria stała się poligonem doświadczalnym gdzie ścierają się dwa “mocarstwa” militarne i propagandowe, Jeśli amerykanie nie będą bombardowali syri to rosjanie nie będa wstanie przetestować swojej technologi i na odwrót, obaj wiemy że tak to prawdopodobnie działa, to jak to jest że ufasz bezgranicznie jednej stronie a od drugiej wymagasz dowodów?

 8. MasaKalambura 18.04.2018 08:28

  Bawią się megakorporacje i ich rządy w wojny o wpływy aby utrzymać się u władzy a ludzi utrzymać w poczuciu, ta władza jest niezbędna.

  Wojna w tamtym rejonie to wojna ropę. Oraz o samą wojnę, bo korporacje zbrojeniowe i pertochemiczne to ci sami ludzie i te same interesy. Wszystko okraszone lichwą z ich petrodolarem i ośrodkiem władzy na Mazowszu Arabii. Bo to są ludzie posiadający tamtych ludzi. I mamy jako tako określone serce ciemności spowijające Bliski Wschód. Widzimy Rosję z przystawkami kontra USA z przystawkami (GogMagog). A to wszystko tylko propaganda wzbudzania nienawisci i podejrzliwości i chęci zemsty opartej na historii, religii i innych malostkowosciach naszej natury. Schemat ten sprawdza się od wieków.

  Większość działań to działania pozorne nastawione na efekt propagandowy. Aby utrzymać świat w zawieszeniu i aby krwawy teatr mógł trwać bez zbytniej eskalacji. Tak by doprowadzić tamten region do zupełnego upadku i by nie dopuścić do zjednoczenia muzułmanów obecnie niezwykle prostego, gdy istnieje internet.

  I tak będzie to trwać aż wreszcie komuś żyłka pęknie i zaczną rakiety większego kalibru fruwać jak komary.

 9. rumcajs 18.04.2018 08:59

  Panie “anonimowy”… W normalnym swiecie to oskarzyciel ma obowiązek dostarczyc dowody, a nie oskarzony udowadniać, że nie jest wielbładem. Tak powinno byc, ale nie dotyczy to państw bandyckich, jakimi sa usa WB, i przyupdasy..
  Przed atakiem na Irak te same państwa wrzeszczały o broni masowego rażenia, że trza ja zniszczyc, itd.. Okazało sie że tej broni nie ma, a ta co jej uzył, przeciwko , najpierw wojskom irańskim, potem kurdom, została mu sprzedana przez… ZACHÓD. Przypadków że zachód z usa na czele łże ika bura uska, mozna mnozyc w nieskończoność. Zatem ich wiarygodnośc dla mnie jest zerowa. Nawet teraz, przy ostatniej napaści na Syrie, usa łże, że syryjczycy nie zestrzelili “ani jednego” pocisku, w ten sposób niby wskazując na to, że rosjanie i syryjczycy kłamia w tej materii. Ja miałem w szkole taki przedmiot jak LOGIKA, a ta pozwala na stwierdzenie, na podstawie faktów, kwestii naste pujacych,
  Usa, aby sparalizowac centra dowodzenia i obrone przeciwlotnicza Iraku potrzebowało wystrzelic 288 tomahawków. Abu “ukarać” Syrie, i zaatakowac 3!!! cele wystrzelono ponad 1/3 razy wiecej pocisków, gdzie kazdy ma ładunek o masie ok 0,5 tony, w tym ponad 50 na osrodek w okolicy Damaszku.
  CZEMU???
  Ano dlatego, że wiedzieli, że syryjska obrona przeciwlotnicza jest bardzo mocna i SKUTECZNA. Aby wysłac az tyle pocisków, generałom, podpowiadała, własnie logika, ba znając mozliwosci przeciwnika załozyli, gdzie i jaki procent wystrzelonych pocisków może dolecieć. Zdjecia satelitarne, przedstawione na łamach tv, czy serwisów internetowych pokazuja, że, w przypadku magazynów, gdzie skierowano ponad 10 pocisków, zniszcenia wygladaja jakby trafilo tam 3-4… Zdjecia z tego osrodka koło damaszku pokazuja, jakby tam wybuchło kilka pocisków, a nie 20 ton materiału wybuchowego. 20 ton to założenie że tyle jest minimum materiału wybuchowego w minimum 50 pociskach z 0,5 tony kazdy. LOGIKA…
  Zatem ja nie kieruje sie antysypatia dla informacji z “zachodu”, albo ślepa wiarą w to co podaja rosjanie, ale okreslam na podstawie skojarzenia faktów podanych przez kilka stron, i wyciagam sam swoje wnioski. Ty kolego, masz powazne problemy z tym, co zauwazam po tym co wypisujesz na łamach WM..
  Co zas uzycia gazu… Tylko idiota by sie tego dopuścił, gdy wygrywa na całej linii, i wie, że ci co wywołali ten cały bałagan, na siłę szukaja pretekstu, aby go zniszczyc… Zatem znowu kłania sie LOGIKA, w czyim interesie jest albo zastosowanie jakiegos gazu, albo upozorowanie.
  Ponadto, jesli masz nieco rozumu, to wiesz, że chlor nie jest sklasyfikowany jako broń, bo jest to gaz stosowany w przemysle chemicznym. Usa i przupdasy doskonale wiedza, że Syria nie ma już sarinu, ani innych gazów bojowych, zatem pozoruje takowe ataki, za pomoca gazu ogólnie dostepnego…Ale czego ja oczekuja od Ciebie, wszak ty uznajesz tylko to, że ruskie kłamia, a myslenie cie boli, jak atak kolki nerkowej…

 10. Anonymous-X 18.04.2018 09:57

  @rumcajs

  Wojska rosyjskie monitorują całe niebo nad syrią, dlaczego nie pokażą radarowego zapisu zestrzelenia tych amerykańskich pocisków, dlaczego rosja nie pokaże jak amerykanie kłamią, dlaczego?

  Jak to jest ze rosjanie tylko mówią, ale nic nie udowadniają?

  wytłumacz bo jak sam napisałeś, szkoliłeś się w LOGICZNYM MYŚLENIU.

 11. rumcajs 18.04.2018 10:29

  Nawet czytać nie potrafisz…. Wojskowi z usa nie stwierdzili aktywności rosyjskich systemów obrony, w trakcie ataku… Zatem rosjanie nie mieli właczonych systemów obrony, czyli także radarów… Jesli juz to ewentualnie wojska syryjskie. Ponadto, znowu z logika u cibie wyjatkowo kiepsko… Bo jesli nawet takowe filmy, czy inne dowody wystawia, to ty, ani ja ich nigdy nie zobaczymy, bo zostana natychmiast usuniete z serwerów bedacych pod kontrola zachodu, a jesli wystawia to na innych serwerach, np: rosyjskich, do skutecznie dostep do nich zostanie zablkowany na zachodnich serwerach DNS…
  Tylko wprawni informatycy wiedza jak obejśc rózne utrudnienia podawanych informacji, które zachód uznaje za szkodliwe. Tobie tez brak wiedzy szkodzi, bo to co pisze, nie jest jakąś wiedza tajemną…
  Ba nawet gdyby udało sie syryjczykom, czy rosjanom takie dowody przemycić, setki usłuznych, podobnych do ciebie , propagandystów, zakrzyczałoby, wysmiało itd, tak aby nikt w to nie dał wiary. Zatem własnie LOGIKA powoduje, że nie ma sensu dostarczac dowodów, bo dla dociekliwych, te dowody dostarczaja sami winni, w postaci tych zdjęc o których pisałem poprzednio, i danych historycznych, do konfrontacji.
  Nawet silnie przeciwni Rosji dziennikarze wiedza, że część tych rakiet została stracona, i że usa kłamie, że tak nie było, a atak nie był spektakularnym sukcesem, a raczej spektakularna kleska, i tak szybko” zamieciono” pod dywan innych bardziej błachych wydarzeń, wieści o tym hamiebnym ataku. Gdyby to był faktycznie wieki sukces, to wiadomości, jak z okresu napasci na Irak przesycone by były filmikami ukazujacymi skuteczność. A tu nie ma NIC… zadnego filmiku…
  Dla logicznie myslacego to nastepny dowód, kto łze, a kto ma racje…
  Nie wiem, czy wisz jak wyglada miejsce gdzie wybuchło 20 ton trotylu, zapewne nie, bo znasz chyba tylko wybuch petardy…Ale gdyby w ten osrodek pod Damaszkiem trafiło te 50-70 rakiet, czyli 20-30 ton trotylu, to byłaby dziura w ziemi na kilka metrów głębokości, i o srednicy kilkudziesięciu metrów.
  Poszukaj zdjęc jak wygladaja zniszczenia tego obiektu…
  Głupcom nie udowodni sie, że sa głupcami… Mądrzy sami dojda prawdy..

 12. Anonymous-X 18.04.2018 10:56

  @rumcajs

  No tak, rosjanie wyłączyli system, a wiedzieli ze atak nastąpi 🙂 i jeszcze do tego żadna amerykańska rakieta nie trafiła rosjan, nawet niechcący 🙂

  Ty tak na serio?

  Wiesz ze ktoś ciebie napadnie i wyłączasz systemy alarmowe?

  O boże czy to znaczy ze rosjanie dogadali się z amerykanami, a teraz robią szopkę medialną?

  Nie no nie możliwe, przecież to normalne ze jak czekasz na nalot to zawsze wyłączasz wszystkie radary, rosjanie tak mają to przeciez taki pokojowy naród.

  Twoja logika jest niesamowita:)

  “Nawet czytać nie potrafisz….”
  PS. Nie skupiam się czytając twoje wypociny

 13. rumcajs 18.04.2018 11:18

  Informacja, która podałem, pochodzi z wojskowych źródeł usa. Rosjanie byli uprzedzeni o ataku, i zapewnieni, że nie dotyczy to ich wojsk. to także informacja zarówno od rosjan, jak tez od wojskowych usa. Być może mieli włączone radary w bazach, dalekiego zasiegu, ale nie mieli właczonych radarów z systemów obrony p-lot, byc może aby nie prowokować wojskowych usa…Zapominasz, że sa także radary 9systemy obseracyjno nasłuchowe..)pasywne, których nie da sie wykryc, czy sa właczone…
  Kilka dni temu, tu na łamach WM, był artykuł, o tym, że wosjkowi usa odradzili Trump-owi atak na cele rosyjskie i irańskie, wiedząc, że rosjanie nie żartuja z zapowiedzia odwetu, dlatego wybrano cele tak odległe od baz rosyjskich, aby nawet “przypadkiem”..Zatem kolego, zanim cokolwiek tu napiszesz, poczytaj sobie w necie, bo wychodzisz na trogloryte…
  Twoja sugestia, że rosjanie dogadali sie z amerykanami, może byc całkiem prawdziwa. Mozna takie wnioski wyciagnąc po tym jak małe sa straty, w odniesieniu do “nakładów”, że nie zaatakowano rosjan, uprzedzając ich, że wczesniej podano ewentualne cele, co pozwalało, na opróżnienie ich. Trump i woskowi usa moga “odtrabić” sukces dla lemingów, eosja nie musiała zatapiać okretów usa, syria nie poniosła zbyt duzych strat….Może szło o zamydlenie oczu żydowskim prowokatorom pracym do jawnego konfliktu usa-Rosja???
  Nie tyle nie skupiasz sie nad moimi “wypocinami”, co nie masz kontrargumentów… To tak jak w piaskownicy… Jak brak argumentów, to wypomina sie interlokutorowi, że ma… duzy nos..

 14. Anonymous-X 18.04.2018 11:58

  @rumcajs

  “Nie tyle nie skupiasz sie nad moimi „wypocinami”, co nie masz kontrargumentów… To tak jak w piaskownicy… Jak brak argumentów, to wypomina sie interlokutorowi, że ma… duzy nos..”

  Po 1. to ty cały czas, próbujesz mnie sprowokować, ja tobie oddałem dopiero w trzecim poście 🙂

  Po 2. “Informacja, która podałem, pochodzi z wojskowych źródeł usa.”
  Jak info tobie pasuje to z niego korzystasz, jak ci nie pasuje to mówisz ze amerykanie kłamią 🙂
  Logika sie kłania 🙂

  Po 3. “Zapominasz, że sa także radary 9systemy obseracyjno nasłuchowe..)pasywne, których nie da sie wykryc, czy sa właczone…”

  acha, czyli jednak mieli włączone? 🙂 to może pokażą coś? a może nic nie pokażą bo się jednak dogadali z amerykanami od samego początku 🙂

  Po 4. “Kilka dni temu, tu na łamach WM, był artykuł, o tym, że wosjkowi usa odradzili Trump-owi atak na cele rosyjskie i irańskie, wiedząc, że rosjanie nie żartuja z zapowiedzia odwetu, dlatego wybrano cele tak odległe od baz rosyjskich, aby nawet „przypadkiem”..Zatem kolego, zanim cokolwiek tu napiszesz, poczytaj sobie w necie, bo wychodzisz na trogloryte…”

  acha, czyli asad ma fajnych kolegów 🙂

  Rosjanie od samego początku twierdzą ze asad jest nie winny, amerkanie grożą że go zatakują, asad dzwoni do putina i płacze mu w słuchawkę i prosi o pomoc , a putin mu na to :

  asad, ja wiem ze ty nie winny jesteś, mówię w tv o tym, ale jeśli amerykanie cie zbombardują, no to sory twój problem, moje wojska nie są w syri by wam pomóc, oni tam na wakacje pojechali 🙂

  i co ? amerykanie walą bomby a rosjanie siedzą cicho, wszystko wyłączają i oglądaj przygody szarika 🙂

  Po 5. “Zatem kolego, zanim cokolwiek tu napiszesz, poczytaj sobie w necie, bo wychodzisz na trogloryte…
  Twoja sugestia, że rosjanie dogadali sie z amerykanami, może byc całkiem prawdziwa. ”

  Piszesz ze jestem “trogloryte” by po chwili przyznać ze mogę mieć rację 🙂
  LOGIKA SIE KŁANIA , hHAHAHAHA 🙂

 15. Anonymous-X 18.04.2018 13:53

  @rumcajs

  Dokładnie, zrób tak jak mówi twój kolega

  “Robert1 18.04.2018 13:36
  rumcajs 18.04.2018 11:18
  Nie rozmawiaj z id… bo sprowadzi cię, do swojego toku myślenia.”

  A najlepiej zamknij sie z ludźmi o takim samy światopoglądzie jak ty, nie rozmawiaj z ludźmi którzy maja inne zdanie, ignoruj ich, wyzywaj od id.. bo przecież każdy inny to id.. 🙂

  dobrze ze ludzkość nigdy nie kierowała się takimi mądrymi radami, bo dalej byśmy siedzieli w jaskiniach 🙂

 16. pikpok 18.04.2018 15:18

  @Anonymous-X
  O białych hełmach

  https://youtu.be/3vNwe7yKbwo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.