Odmawiasz zaszczepienia? Trafisz do więzienia!

Opublikowano: 23.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3211

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte, powiedział niedawno, że zamknie do więzienia wszystkich obywateli tego kraju, którzy odmówią przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV2. Tym samym, Filipiny zostaną wkrótce pierwszym państwem, które zdecydowało się na tak drastyczne kroki.

Na obecną chwilę, liczba przypadków koronawirusa na Filipinach osiągnęła łączną liczbę ponad 1,3 miliona przypadków i 23 000 zgonów. Warto zauważyć, że prezydent tego kraju, celowo wystąpił przeciwko tamtejszej służbie zdrowia. Tamtejsi przedstawiciele MZ nalegali aby szczepionka przeciwko chorobie Covid-19 nie była obowiązkowa. Argumenty podane przez Duterte są zresztą dość trudne do zrozumienia. Przemawiając w telewizji, stwierdził on bowiem że „Jeśli jesteś osobą, która nie jest zaszczepiona, jesteś potencjalnym nosicielem”.

Stanowisko prezydenta Filipin idealnie obrazuje podejście wielu współczesnych polityków. Bezmyślne podejście do indywidualnych okoliczności, takich jak choroby układu odpornościowego, układu krążenia czy nawet nowotwory, idealnie ukazuje arogancję jaka dla wielu z nas stała się codziennym widokiem. Eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że nawet osoby zaszczepione powinny nosić maski w miejscach publicznych, niezależnie od swojego statusu szczepień.

Jest tak dlatego, że nie sposób stwierdzić czy zaszczepione osoby nie rozprzestrzeniają choroby nawet po drugiej dawce. Pozostają jeszcze kwestie nowych wariantów wirusa. Badania kliniczne pokazują, że szczepionki Johnson & Johnson i Novavax, były mniej skuteczne w zapobieganiu objawowemu zakażeniu wariantem B.1.351 w porównaniu z oryginalnym koronawirusem.

Bez dalszych badań naukowcy nie mogą jeszcze stwierdzić, że szczepionki COVID-19 naprawdę chronią przed wszelką transmisją. Badania mające na celu bezpośrednią odpowiedź na to pytanie, poprzez śledzenie kontaktów, dopiero się rozpoczynają. Jednak prezydent Filipin, uznający się za alfę i omegę, najwyraźniej zna już wszystkie potrzebne dane do wprowadzenia pierwszej światowej dyktatury sanitarnej.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. gajowy 23.06.2021 12:30

    Terror społeczny – ostatnia faza zapaści skorumpowanego Systemu Medycznego.

  2. Cosmo 23.06.2021 22:04

    Oj to niech już zacznie budować te więzienia. Chyba że będzie sprytny, i pozamyka wszystkich w areszcie domowym 🙂 Tylko robić nie będzie komu. A może społeczeństwo powinno skorzystać z jego rad walki z dealerami narkotykowymi i wysłać go dokładnie w ten sam sposób na tamten świat?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.