Odmawiają płacenia czynszu w czasie obecnego kryzysu

Opublikowano: 03.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 850

W Londynie powstał ruch, do którego dołączyło już ponad 2 000 najemców, których dochody ucierpiały w wyniku obecnego kryzysu związanego z pandemią. Odmawiają oni płacenia czynszu w ramach akcji pod hasłem: „Can’t Pay? Won’t Pay!” („Nie możesz zapłacić? Nie płać!”).

„Wykorzystuje się nas w czasie kryzysu związanego z pandemią, aby się wzbogacić” – twierdzą najemcy w Londynie, którzy odmówili płacenia czynszu w czasie obecnej trudnej sytuacji.

Ponad 2000 londyńczyków przyłączyło się do akcji „Can’t Pay? Won’t Pay!” organizowanej przez London Renters Union (LRU) i zapoczątkowanej przez setki studentów, którzy wstrzymali się z płaceniem czynszów z powodu kryzysu.

Zgodnie z danymi LRU aż 2500 osób, którym brakuje pieniędzy na to, aby kupić jedzenie i zapłacić rachunki, zapisało się online do wspomnianej akcji. Wcześniej think tank New Econimics Foundation zalecił, aby landlordzi zawiesili wymóg płacenia czynszu przez najemców na okres 3 miesięcy od maja, aby w ten sposób pomóc 1,2 mln osób, których dochody ucierpiały w wyniku pandemii.

Aktywiści uważają, że istnieje silne poparcie społeczeństwa dla kampanii „Can’t Pay? Won’t Pay!”. 40-letnia Zara z LRU mówi, że z powodu lockdownu zarabia mniej niż połowa jej normalnej pensji. Nie jest niestety uprawniona do żadnego typu rządowego wsparcia finansowego dotyczącego pracowników czy nawet do Universal Credit i opłacenie czynszu jest dla niej niemożliwe.

„Nasz landlord już chciał nas eksmitować, a teraz chce, żebyśmy ogłosili bankructwo. Nie chcę, aby moje dzieci martwiły się, że mogą stracić dom. Chcę ich przed tym ochronić” – powiedziała kobieta, według której dla brytyjskiego rządu obecnie „priorytetem są dochody landlordów, a nie przetrwanie najemców”.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 03.06.2020 18:58

    Oczywiście nikt nie bierze pod uwagę, że ktoś może żyć z wynajmowania jednego mieszkania. Może tez mieć dzieci i być inwalidą. Każdy kto coś ma, to wyzyskiwacz i “kapitalista”. Oczywiście “mi się należy”.
    Z drugiej strony nieludzkie by było, jakby ktoś kto ma wiele mieszkać które wynajmuje i jest bardzo zamożnym człowiekiem, nie pozwolił odroczyć wpłaty czynszu. Po to ta akcja. Tylko znając realia ten bogaty się wybroni, a ten biedny wynajmujący komuś jedno mieszkanie sam popadnie w długi i być może mu je odbiorą na poczet długów.
    Jakby był wolny rynek, to dosyć szybko by się okazało, że stoją puste mieszkania i cena najmu by szybko spadła do akceptowalnej dla zbiedniałych przez lockdown ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.