Odkrywcy będą odkopywać Złoty Pociąg

Opublikowano: 16.01.2016 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 365

Gmina Wałbrzych wydała wczoraj zgodę na eksplorację terenu, gdzie rzekomo w zasypanym tunelu znajduje się słynny nazistowski Złoty Pociąg z Wrocławia. Przypomnijmy, że była to wielka sensacja minionych wakacji, która rozpaliła modę na eksplorację tajemnic Dolnego Śląska.

Niedawno pojawiły się sprzeczne informacje odnośnie Złotego Pociągu. Specjaliści z AGH twierdzili, że zasypany tunel istnieje, ale nie ma w nim pociągu. Z tym twierdzeniem nie zgodzili się odkrywcy rzekomego pociągu, Piotr Koper i Andreas Richter. Dowodzą oni, że badania magnetometrami wykazały, że jest tam dużo metalu, na tyle dużo, że może tam być 92 metrowy skład.

Nie można wykluczyć, że pociąg, a przynajmniej tunel jest nadal zaminowany. Powoduje to, że próba dotarcia do niego bez takiego rekonesansu mogłaby skończyć się tragicznie. Podczas prac w obrębie obszaru poszukiwań konieczna będzie z pewnością asysta saperów.

Odkopanie tunelu jest jedyną szansą na zakończenie tej historii jakąś konkluzją. Albo okaże się, że tunel jest pusty, jak chcą eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej, albo rzeczywiście będzie tam niemiecki skład z II wojny światowej. Już wkrótce na 65 kilometrze trasy odkrywcy Złotego Pociągu będą mogli udowodnić światu jego istnienie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o