Odkryto zaskakującą przyczynę schizofrenii

Opublikowano: 09.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2925

Naukowcy odkryli związek pomiędzy niedoborem witaminy D a rozwojem schizofrenii, podaje „Science Alert”. Eksperci przeprowadzili badanie z udziałem 2602 Duńczyków, u których zdiagnozowano schizofrenię.

Między innymi przeanalizowali stężenie witaminy D w próbkach krwi pobranej od badanych osób w okresie niemowlęcym.

W rezultacie lekarze doszli do wniosku, że brak tego pierwiastka przy urodzeniu zwiększa o 44% ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych w późniejszym wieku.

Według neurologa z Instytutu Mózgu w Queensland w Australii i Uniwersytetu Aarhus w Danii Johna McGratha, dane pozwolą eksperymentować z suplementami dla kobiet w ciąży z niedoborem witaminy D.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.