Odkryto wirusa, który powoduje, że ludzie głupieją

Opublikowano: 13.11.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 633

Amerykańscy naukowcy odkryli, że ludzi atakuje wirus ATCV-1, który znano dotychczas z tego, że infekował zielone algi. Okazało się, że przez wodę może również zainfekować ludzi. Dostaje się potem do mózgu i osłabia funkcje poznawcze literalnie czyniąc człowieka głupszym.

Badacze z Johns Hopkins Medical School i University of Nebraska, wpadli na trop wirusa przypadkiem, podczas studiowania mikrobów z naszych gardeł. Specjaliści byli zaskoczeni, gdy odkryli, że wirus znany ze świata roślinnego potrafi wniknąć również do naszych organizmów.

Na dodatek w trakcie badań stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że skutkiem oddziaływania tego mikroorganizmu jest mniejszy poziom inteligencji zainfekowanego. Nie wiadomo jak bardzo powszechne są tego typu infekcje, ale na 90 uczestników badania u 40 zidentyfikowano wirusa ATCV-1.

W ludzkim organizmie znajdują się zwykle miliardy bakterii, wirusów i grzybów. Większość z nich nie jest niebezpieczna, ale wyniki badania wskazują na to, że możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, że ich wpływ na nas może być dużo bardziej niszczący. Odkrycie opisano w najnowszym numerze czasopisma “Proceedings of the National Academy of Sciences”.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. mr_craftsman 13.11.2014 19:48

    “Literalnie” to jest w nowomowie – “polgliszu”.

    Po polsku poprawne słowo to “dosłownie”.

  2. adambiernacki 13.11.2014 22:43

    MONEY-1?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.