Odkryto trzy największe okołoziemskie asteroidy

Opublikowano: 09.11.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 407

Pod koniec października astronomowie odkryli trzy asteroidy, zbliżające się do Ziemi. Dwie z nich znajdują się na drugim i trzecim miejscu wśród największych okołoziemskich ciał niebieskich. Naukowcy są zaskoczeni faktem, że do tej pory pozostawały niezauważone.

Asteroida 2013 UQ4 o średnicy 19 km została zauważona przez amerykański projekt poszukujący asteroidy Catalina 23 października. W ostatnim dniu października Catalina odkryła asteroidę 2013 US10. Według astronomów, ciało niebieskie również jest duże, a jego średnica wynosi około 20 km.

Trzecia asteroida, 2013 UP8, została zauważona przez specjalistów z projektu poszukującego asteroidy Pan-STARRS 25 października: ten niewielki, w porównaniu do pozostałych dwóch, obiekt (o średnicy 2 km) został zaliczony do klasy potencjalnie niebezpiecznych.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mgmg 11.11.2013 15:05

    Wysłać Brusa Willisa!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.