Odkryto podziemne miasto sprzed 2 tysięcy lat

Opublikowano: 01.05.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 372

Niesamowite odkrycie archeologów z Iranu. Rzeczy które tam znaleźli, nie śniły się nawet najbardziej wytrwałym specjalistą. Jest to jasny dowód na to, że archeologia wymaga ogromnych pokładów cierpliwości.

Tytułowe miasto zlokalizowane jest niedaleko miasta Samen w Iranie. Naukowcy sukcesywnie zbadali 50 dosyć wszechstronnych pomieszczeń, które około 2 tysiące lat temu służyły jako mieszkania.

Po niecałych 12 latach wykopalisk archeolodzy ogłosili istnienie niezliczonych artefaktów, szkieletów i wielu pomieszczeń różnej wielkości połączonych tunelami, pochodzących z okresu upadku imperium Achajczyków (550-330 p.n.e).

Jedną z przerażających informacji jest znalezienie około 60 szkieletów w kompleksie. Naukowcy nadal spekulują nad losem miasta, jak i motywami, które spowodowały, że zostało porzucone. Wiadomo natomiast, że jego mieszkańcy czcili starożytnego boga słońca Mithrę.

Według archeologów mogłoby być ono w początkowej fazie wykorzystywane do ceremoni religijnych. Później natomiast jako cmentarz i schronienie w nagłych wypadkach.

Prace wykopaliskowe są nadal kontynuowane, z nadzieją na odkrycie kolejnych pomieszczeń i lepszego poznania tego zagadkowego kompleksu, który już kształtuje się na dziedzictwo światowe.

Autorstwo: HostileDimension
Zdjęcia: Irna i Abdollah Heidari
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Apel aby utrzymać portal!!!
Nie rozumiem dlaczego jest nas tyle koło 2000 użytkowników ma konta, czytają ludzie artykuły, komentują macie tu wszystko Video , Radio za free itp, a kilka pln żal wpłacić aby WM działało nadal??? co z wami ??? A Admin siedzi i pracuje od 10 lat i nadal co raz musi robić apele aby portal nie padł!!! dziś wpłaciłem 44 pln a wy ile?Jak bym miał więcej kasy to bym co mc cały koszt pokrył, bo mi wstyd za was.( prócz tych co to rozumieją i dają ile mają)

Sława!!!