Odkryto nieznaną dotąd komorę w Wielkiej Piramidzie

Opublikowano: 04.11.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 278

Przeprowadzone niemal 2 lata temu analizy termiczne wnętrza Wielkiej Piramidy w Gizie, wskazywały od początku na anomalie temperaturową. Naukowcy są pewni, że powinna ona być zinterpretowana jako nieznane dotychczas pomieszczenie wewnątrz słynnego egipskiego monumentu. Używając tej metody odkryto już 2 kolejne miejsca tego typu. Jakie jeszcze tajemnicy skrywa ta niezwykła budowla?

Potwierdzono, że wewnątrz ostrosłupa jest jakaś nieznaną do tej pory pusta przestrzeń rozciągającą się w głąb Wielkiej Piramidy. Jej istnienie było sugerowane już od kilku miesięcy temu, jednak teraz archeolodzy z grupy Scan Pyramids mają już pewność. Ta nowa komora rozciąga się na minimum 30 metrów i znajduje się nad korytarzem prowadzącym z tak zwanej “komory królowej” do “komory królewskiej”. Archeolodzy nazywają to Wielką Galerią.

Na razie, nie ma jeszcze pewności co może się znajdować wewnątrz tej piramidy. Przypomnijmy, że ie odnaleziono tam nigdy sarkofagu faraona, co moze oczywiście wskazywać na splądrowanie piramidy, ale też nie brakuje opinii, e przypisywanie tej Wielkiej Piramidy Cheopsowi jest nadużyciem. Od dawna padają sugestie, że kompleks w Gizie jest dużo starszy niż Starożytny Egipt i stanowi relikt po poprzedniej, zapomnianej już cywilizacji, która kiedyś rozkwitła na Ziemi. Zatem nie można wykluczyć, że Wielka Piramida skrywa nie tylko kolejne cenne artefakty Starożytnego Egiptu, ale tez jakiejś cywilizacji sprzed dziesiątków tysięcy lat.

Naukowcy analizujący nowo odkrytą komorę spekulują obecnie, że może to być pozostałość po okresie budowy piramidy. Robotnicy moglikorzystali z niej aby uzyskać dostęp do wnętrza obiektu. Mimo, że niezwykła anomalia wewnątrz największej z piramid świata, była znana już od 2015 roku, ambicje badawcze archeologów zostały powstrzymane ze względu na brak zgody rządu Egiptu na wykonywanie inwazyjnych poszukiwań, w tym odwiertów. Jest to jednak zrozumiałe biorąc pod uwagę, że piramidy w Gizie są uważane za jeden z cudów świata.

Część z archeologów sugeruje, że wnętrze tej nieznanej komnaty może stanowić miejsce spoczynku dla legendarnej królowej Nefretete, żony Akhenatena, jednego z najbardziej kontrowersyjnych władców Egiptu. Jest to oczywiście tylko sugestia i równie prawdopodobna jest koncepcja z technicznym przejściem dla robotników. Jak wspomniano, w żadnej z piramid znajdujących się na płaskowyżu w Gizie nie znalezino mumii faraonów, ani nawet nie zawierały hieroglifów, które mogłyby na to wskazywać. Jedna jedyna inskrypcja znaleziona na ścianie i prawdopodobnie pozostawina dużo później niż podczas budowy, spowodowała, że Wielką Piramidę niektórzy do dzisiaj nazywają Piramidą Cheopsa.

Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

Wystąp do rządu egipskiego z taką oczywistą propozycją

arthur
Użytkownik
arthur

“nie odnaleziono tam nigdy sarkofagu faraona, co moze oczywiście wskazywać na splądrowanie piramidy…” lub też na to, co bardziej prawdopodobne, że Wielka Piramida NIGDY nie była pomyślana jako miejsce pochówku faraona.