Odkryto największą tajemnicę Słońca

Opublikowano: 07.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 656

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan w USA wyjaśnili, dlaczego zewnętrzne warstwy atmosfery Słońca, nazywane koroną, są o wiele gorętsze niż powierzchnia gwiazdy. Swoją hipotezę astronomowie chcą potwierdzić przy pomocy aparatu kosmicznego Parker, który zbliży się do Słońca na rekordowo bliską odległość – pisze Science Daily.

Jak twierdzą naukowcy, z powodu silnego nagrzewania atmosfera słoneczna zwiększa się wielokrotnie w porównaniu ze średnicą samego Słońca, jednocześnie temperatura ciężkich jonów jest o 10 razy wyższa niż temperatura wodoru. W tej strefie są obecne również Fale Alfvéna – rodzaj fal magnetohydrodynamicznych, rozchodzących się wzdłuż pola magnetycznego. W pewnym obszarze (punkcie Alfvena) korony fale nie mogą wracać z powrotem do Słońca z powodu dużej szybkości wiatru słonecznego.

Poniżej punktu Alfvena naładowane cząsteczki odczuwają na sobie oddziaływanie fal. Naukowcy oszacowali, jak daleko od powierzchni przestają się nagrzewać jony helu. Okazało się, że zewnętrzna krawędź strefy nagrzewania znajduje się w odległości 10-50 promieni Słońca.

Specjaliści mają nadzieję, że sonda Parker, wystrzelona w 2018 roku, zbierze dane, które potwierdzą ich punkt widzenia. Oczekuje się, że aparat kosmiczny dotrze do tej strefy w 2021 roku, kiedy jej zewnętrzna granica oddali się od powierzchni z powodu zwiększenia aktywności Słońca.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Hassasin 08.06.2019 09:16

    A więc tak, bzdura na kólkach !!! Słońce to nie reakcja TERMOjądrowa syntezy helu z wodoru !!! To bzdura do kwadratna 😉 . Słońce jak i też jądro Ziemi to reakcje rozpadu jądrowego toroidów o liczbie atomowej 159, 158 i 157. Więcej na wykładach pt: ,,Projekt Boga,, dr. A. Woźniak. Tak wiem szok ! ;p

  2. Kruszon 08.06.2019 23:20

    Popieram w 100 % Hassasin

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.