Odkryto gatunek rekinów podobnych do postaci z anime

Opublikowano: 22.07.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1059

W Zatoce Meksykańskiej, w pobliżu wybrzeża Florydy, odkryto nowy gatunek rekinów głębinowych, których wielkie oczy sprawiają, że wyglądają jak postaci z kreskówek.

Nowy gatunek to żyjący w głębinach średniej wielkości rekin. Nie jest to duża ryba bo w stadium dorosłym nie przekracza 70 centymetrów długości.

Gatunek nazwano Squalus clarkae, na cześć morskiej biolog Eugene Clarke, która z powodu swojej miłości do rekinów była nazywana Lady Shark. Clarke rozpoczęła karierę w późnych latach czterdziestych i była jedną z pierwszych biologów kobiet, a także jednym z pierwszych badaczy rekinów.

Naukowcy twierdzą, że 20 gatunków rekinów należących do rodzaju Squalusa jest dla nich wielką tajemnicą i potrzebuje nie tylko zbadania, ale także pilnej ochrony, ponieważ ich populacja stale się kurczy. W związku z tym może dojść do tego, że wiele z tych intrygujących ryb wyginie zanim zostanie odkryta i opisana.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.