Odkryto 650-letnią świątynię boga wiatru

Opublikowano: 04.12.2016 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W miejscu zniszczonego supermarketu w Meksyku archeolodzy odkryli ruiny świątyni boga wiatru, podje Azteca Noticias.

Obiekt, poświęcony bóstwu Ehecatl – Quetzalcoatl, został zbudowany w kształcie koła prawdopodobnie 650 lat temu.

Archeolodzy weszli na działkę po rozebranym hipermarkecie i natknęli się tam na fragmenty ceramiki i ludzie szczątki. Świątynię odkryto na głębokości trzech metrów.

Znalezisko znajduje się na terenie starożytnego miasta Tlatelolco. Pojawiają się pierwsze pomysły zagospodarowania dawnego miejsca kultu. Ruiny mają być odsłonięte i odpowiednio oświetlone, aby wszyscy chętni mogli je podziwiać.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Aztecanoticias.com.mx
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o