Odkryto 650-letnią świątynię boga wiatru

Opublikowano: 04.12.2016 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 585

W miejscu zniszczonego supermarketu w Meksyku archeolodzy odkryli ruiny świątyni boga wiatru, podje Azteca Noticias.

Obiekt, poświęcony bóstwu Ehecatl – Quetzalcoatl, został zbudowany w kształcie koła prawdopodobnie 650 lat temu.

Archeolodzy weszli na działkę po rozebranym hipermarkecie i natknęli się tam na fragmenty ceramiki i ludzie szczątki. Świątynię odkryto na głębokości trzech metrów.

Znalezisko znajduje się na terenie starożytnego miasta Tlatelolco. Pojawiają się pierwsze pomysły zagospodarowania dawnego miejsca kultu. Ruiny mają być odsłonięte i odpowiednio oświetlone, aby wszyscy chętni mogli je podziwiać.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Aztecanoticias.com.mx
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.