Odkrycia naukowe wskazują na istnienie „wielkiego programisty”

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1712

Naukowcy odkryli, że żyjemy we wszechświecie idealnym. Fizycy ustalili, że podstawowe prawa fizyczne i parametry naszego wszechświata zostały dostrojone przez kogoś lub coś i to akurat tak, aby mógł on istnieć.

Nawet niewielkie zmiany wartości wielu niezależnych czynników, takich jak siła przyciągania grawitacyjnego i elektromagnetycznego, masy cząstek elementarnych oraz początkowe położenie materii i energii we Wszechświecie, uniemożliwiłyby życie. Nic dziwnego, że wielu fizyków doszło do wniosku, że to niewiarygodne dopasowanie wskazuje na jakieś kosmiczne „dostrojenie”.

Merytoryczna interpretacja danych sugeruje, że jakiś superinteligencja wykonała dobrą robotę, umożliwiając życie. Ponadto odkrycia biologii molekularnej uwypukliły istnienie kodu cyfrowego w sercu życia – DNA – co sugeruje pracę mistrza programisty. Składniki chemiczne DNA działają jak litery języka pisanego lub symbole numeryczne w kodzie komputerowym.

Funkcjonujący kod komputerowy zależy od dokładnej sekwencji zer i jedynek. Podobnie zdolność cząsteczki DNA do kierowania zespołem niezbędnych cząsteczek białka w komórkach zależy od specyficznego rozmieszczenia składników chemicznych zwanych „zasadami” wzdłuż grzbietu jej podwójnej struktury. Zatem kod maszynowy genów jest nadnaturalnie podobny do kodu komputerowego, a DNA jest jak program komputerowy, ale o wiele, wiele bardziej zaawansowany niż jakiekolwiek oprogramowanie, które kiedykolwiek stworzyliśmy.

Żadna teoria niekierowanej ewolucji chemicznej nie wyjaśniła pochodzenia informacji w DNA , lub RNA potrzebnych do stworzenia pierwszej żywej komórki z prostszych, nieożywionych substancji chemicznych. Wręcz przeciwnie, nasze jednolite i powtarzalne doświadczenie pokazuje, że systemy z funkcjonalną lub cyfrową informacją niezmiennie powstają z uzasadnionych powodów.

Z doświadczenia wiemy, że oprogramowanie tworzą programiści. Z reguły wiemy, że informacje – zapisane hieroglifami, zapisane w książce lub zakodowane w sygnałach radiowych – zawsze pochodzą z inteligentnego źródła. Zatem odkrycie informacji – i złożonego systemu przekazywania i przetwarzania informacji – w każdej żywej komórce dostarcza mocnych dowodów na to, że jakiś umysł odegrał rolę w powstawaniu życia, bo informacja zwykle powstaje w wyniku świadomej aktywności.

Pomysł, że Bóg stworzył wszechświat, jest dziś bardziej szanowaną hipotezą niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 100 lat. Dzieje się tak głównie dlatego, że fizyka cząstek elementarnych doszła do poziomu, gdy powoli staje się religią.

Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 20, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aksamitny
Użytkownik
Aksamitny

A może to dlatego, że wyjaśniamy tajemnice wszechświata przy użyciu programów komputerowych? W szkole zostałem też wysłany na dywanik do dyrektora, bo nie zgodziłem się z klechą, że “nawet ciało człowieka zostało stworzone na podobieństwo krzyża”. :D
To, że opisujemy nasz świat przy pomocy matematyki, nie znaczy, że jest ona jego podstawą, a tylko to, że my używamy takiego języka do jego poznania.