Oddziały szpitalne w Anglii mogą zostać zamknięte

Opublikowano: 21.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1850

Oddziały szpitalne w Anglii mogą zostać zamknięte. Pracownicy NHS sprzeciwiają się przymusowym „szczepieniom” (czyli zastrzykom eksperymentalnych preparatów terapii genowej w fazie badań klinicznych – przypis WM).

Obowiązkowe „szczepienia” dla pracowników NHS w Anglii wchodzą w życie w kwietniu, jednak już teraz wielu pracowników służby zdrowia zgłasza swój sprzeciw wobec takiej polityki. Rząd może zapłacić wysoką cenę za swoją kontrowersyjną decyzję, a oddziały szpitalne mogą zostać zamknięte. Wprowadzenie obowiązku „szczepień” dla pracowników opieki poskutkowało wieloma zwolnieniami w branży. Tym razem szykują się zwolnienia i tak już przeciążonych zadaniami pracowników NHS.

Całe oddziały szpitalne mogą zostać zamknięte. Już teraz z pracy rezygnuje coraz więcej pracowników NHS w związku z kontrowersyjną rządową decyzją o przymusowych „szczepieniach” przeciwko COVID-19. Osoby „niezaszczepione” od kwietnia przyszłego roku nie będą mogły pracować w służbie zdrowia.

Chris Hopson, dyrektor wykonawczy NHS Providers powiedział, że w jednym szpitalu położniczym w Anglii aż 40 położnych odmówiło wzięcia preparatu i bardzo prawdopodobne jest to, że oddział położniczy może zostać zamknięty. „Jeśli znaczna liczba niezaszczepionych pracowników na określonym oddziale w określonej lokalizacji zdecyduje się nie szczepić, dostępność i bezpieczeństwo usług mogą być zagrożone” – powiedział Hopson i dodał, że ciężko jest zastąpić tych, którzy będą musieli odejść tylko dlatego, że nie chcą się „zaszczepić” zgodnie z nakazem rządzących.

Oddziały położnicze w Wielkiej Brytanii już teraz narzekają na brak pracowników. W samej Anglii potrzebnych jest około 2 000 więcej położnych niż obecnie. Hopson podkreślił, że rząd powinien jasno podać swój alternatywny plan działania w przypadku niedoboru pracowników NHS wynikającego z przymusu „szczepień”, do którego wiele osób nie będzie chciało się zastosować. Zwrócił także uwagę na dość istotną kwestię wartą przemyślenia, którą mogliśmy już obserwować na przykładzie pracowników opieki. Mianowicie to, że wciąż wiele osób woli nawet zrezygnować z pracy, w której i tak już w ciągu dwóch lat pandemii wiele poświęciło i wiele ryzykowało, niż poddać się rządowemu nakazowi „szczepienia”.

Nakaz rządu dotyczący przymusowych „szczepień” dla pracowników NHS dotyczy nie tylko tych osób, które mają bezpośredni kontakt z pacjentami, ale również tych, które nie są medykami, jak ludzi w recepcji, czy osób sprzątających.

W ubiegłym tygodniu we wtorek w Izbie Gmin, minister zdrowia powiedział, że mimo zakrojonej na szeroką skalę kampanii związanej z masowymi „szczepieniami” nadal około 94 000 pracowników NHS nie jest „zaszczepionych”. Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej szacuje, że około 126 000 „niezaszczepionych” pracowników – czyli znacznie więcej niż podał Sajid Javid – może stracić pracę, gdy nakaz „szczepień” wejdzie w życie 1 kwietnia.

Izba Lordów jest jednak zaniepokojona taką polityką rządu Borisa Johnsona, która może jeszcze bardziej pogłębić kryzys, w którym tkwi NHS.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.