Odcisk ludzkiej stopy na skale mającej 250 mln lat

Opublikowano: 11.05.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 649

Skała pochodząca z okresu permskiego, datowana na 251–299 milionów lat została odnaleziona na szlaku Zapaty w Nowym Meksyku jeszcze w 1987 roku. Na kamieniu znajduje się odcisk ludzkiej stopy, który zgodnie z wynikami badań, powstał ponad 200 milionów lat temu. Skoro w tym czasie na Ziemi nie było ludzi, jak wytłumaczyć jej pochodzenie?

Odcisk z Zapaty to odbicie ludzkiej stopy na permskim wapieniu. Zostało ono poddane analizie przez Jerry’ego MacDonalda, który odkrył inne ślady odbite w prehistorycznej skale tylko kilka kilometrów od miejsca, w którym znaleziono pierwszy odcisk. Tajemniczy ślad został zbadany również przez doktora Dona Pattona, który twierdzi, że skała z Nowego Meksyku nosi prawdziwy odcisk ludzkiej stopy.

Najbardziej kontrowersyjną kwestią jest oczywiście wiek skały. Zdaniem badaczy pochodzi ona z okresu od 251 do 299 milionów lat temu, czyli jeszcze przed pojawieniem się dinozaurów. Jak wiadomo, Perm (razem z Paleozoikiem) zakończył się wymieraniem permskim, największym masowym wyginięciem w historii Ziemi, w którym wymarło prawie 90% gatunków morskich i 70% gatunków lądowych.

Artykuł „Petrified Footprints: A Puzzling Parade of Permian Beasts” z czasopisma „The Smithsonian” tak opisuje zagadkowe odkrycie: „Skamieniałości, które zebrał MacDonald, to między innymi takie, które paleontolodzy nazywają „problematycznymi”. Na przykład jeden ze śladów wygląda na pozostawiony przez stworzenie o trzech palcach, które najwyraźniej zrobiło kilka kroków, a potem znikło – jakby odleciało. W Permie nie istniały żadne trójpalczaste zwierzęta, a tym bardziej ptaki. Istnieje kilka śladów, w których istoty zdają się chodzić na tylnych nogach, wyglądają prawie na stworzenia małpokształtne. Na tabliczkach z piaskowca zauważyłem niezwykle duże i głębokie ślady, każdy z pięcioma palcami i pazurami. Uważam, że wyglądają podobnie jak ślady niedźwiedzia. Ssaki pojawiły się dużo później, jednak naukowcy zgadzają się, że kamień z odciskami pochodzi zdecydowanie z okresu Permu.”

Wiele osób kwestionuje jednak autentyczność śladu, ponieważ wykazuje on kilka „nienaturalnych cech”. Linia i pozycja palców jest ułożona dość nietypowo, a pięta jest węższa i bardziej okrągła w porównaniu do normalnej stopy. Kilka osób podkreśliło, że jest to odcisk stopy pokrytej błotem, co może nieco zmieniać jej kształt.

Oczywiście pozostaje też bardziej nieprawdopodobna teoria zgodnie z którą istota która pozostawiła wspomniany ślad nie był wcale człowiekiem. Co jeśli inna humanoidalna rasa, zamieszkiwała naszą planetę ponad 200 milionów lat temu i to właśnie jej przedstawiciel jest twórcą problematycznego odcisku? Nie da się ukryć, że to dość interesująca koncepcja, ale dopóki ostatecznie nie potwierdzi się autentyczności tego znaleziska, najbezpieczniej byłoby chyba stwierdzić, że jest to nadzwyczaj ciekawa plotka.

Autorstwo: B
Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MvS 11.05.2017 10:35

  Wniosek z artykułu jeden: pięciopalczaste humanoidy z permu potrafiły latać lepiej niż te trójpalczaste 😉

 2. niewolnik 11.05.2017 10:43

  Przygotowania do zmiany historii na to iż cywilizacja pochodzi z Ameryki w pełni.
  W szkołach będą uczyć jak to Kolumb odkrył dziką Europę.
  W końcu wszystkie wynalazki cywilizacji są własnością obywateli USA, bo to oni stworzyli naszą cywilizację.

 3. Wędrowny 11.05.2017 13:13

  Skała ma 200 milionów lat ale płaskorzeźba mogła być zrobiona np. 1000 lat temu.

 4. Abaddon 11.05.2017 14:39

  To nie jest pierwsze takie odkrycie. Historia taka, jakiej nas uczą to bajki powstałe w wyniku półprawd, spekulacji i naciągania faktów do granic absurdu tylko po to, żeby ludziom wcisnąć kit o ewolucji. http://argonauta.pl/zakazana-archeologia-czas-zmienic-naukowy-paradygmat/

 5. maciek 11.05.2017 19:47

  Nawet nie czytalem. Fotka przedstawia wydlubany wizerunek stopy na poziomie wspolczesnego artysty deba. Odcisk i dziela przeszłości wyglądają trochę inaczej

 6. Wędrowny 13.05.2017 16:16

  Ten odcisk to jest podobny bardziej do odcisku stopy pluszowego misia niż żywego człowieka 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.