Odcięcie dotacji za bojkot Izraela

Opublikowano: 31.01.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 605

Senat stanu Nowy Jork zatwierdził ustawę, która daje możliwość zawieszenia finansowania z pieniędzy publicznych instytucji lub placówek oświatowych, które angażują się w akcje bojkotu Izraela z powodów działań izraelskiego reżimu względem Palestyńczyków. Ustawa przeszła różnica głosów 56-4.

Ustawa nie wspomina bezpośredniu o Izraelu, ale jej pomysłodawca senator stanowy Jeffrey Klein w oświadczeniu przyznał, że akcje bojkotowania Izraela były tymi, które skłoniły go do podjęcia takich działań. „Nie oddam żadnemu wrogowi Izraela i narodu żydowskiego ani cala Nowego Jorku” – powiedział senator reprezentujący Bronx i Westchester County. Powiedział także, że Pierwsza Poprawka wprawdzie gwarantuje wolność słowa organizacjom i instytucjom ale nie takie instytucje przeprowadzające takie akcje jak bojkot Izraela nie mogą być finansowane z pieniędzy publicznych.

Jest to działanie wymierzone m.in. w American Studies Association (ASA) zrzeszającego amerykańskie uczelnie i prowadzące akcje bojkotu izraelskich instytucji oświatowych i środowiska akademickiego z powodów działań reżimy w Tel Awiwie wobec okupowanych Palestyńczyków. W odpowiedzi na przyjęcie ustawy stowarzyszenie ASA odpowiedziało, że jest to elementarny atak na wolności akademickie.

Na podstawie: Jewish Telegraphic Agency
Źródło: Autonom


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. saturas13 31.01.2014 09:55

  Amerykański sen się sypie i czas się obudzić A będzie to bolesne przebudzenie Im więcej będą uciszali ludzi tym głośniej będą oni krzyczeć Jeśli Rosja i chiny wycofają się całkowicie z płacenia dolarem zobaczymy co zrobią mądre głowy ameryki a nie widać krajów które można by było jeszcze łupić Sojusznicy wolno się wycofują a na horyzoncie pojawiają się nowi liderzy Na wszystkie imperia przychodzi kres Pijawka wyssała już prawie wszystko z tego świata Więc koczownicy muszą szukać innego żywiciela

 2. Aida 31.01.2014 10:32

  Izrael mimo wszystko ma znaczącą pozycję i to on dyktuje warunki, faktami oczywistymi potrafią tak manipulować, że całe państwa opowiadają się po ich stronie. Powoli zaczyna się coś dziać w drugą stronę, bojkoty Izraela, na razie ciche i wyraźne, jednak mam wrażenie, że skala zjawiska się powiększa. Palestyna jeszcze musi poczekać. Jednak są to małe kroki w dobrą stronę.

 3. Dius 31.01.2014 11:29

  Bojkotuj chazarską dzicz mordujacą Palestyńczyków od przeszło pół wieku !
  Nie kupuj Towarów zaczynających się cyframi 729 na kodzie kreskowym.

 4. danush 01.02.2014 00:19

  @Dius Jesteś konkretny-dziekuję

 5. danush 01.02.2014 00:20

  @Dius Jesteś konkretny-dziekuję.

 6. Prometeo 01.02.2014 00:31

  @Dius chazarami to była mała ich część dawno temu i nie prawda 🙂

 7. Hassasin 01.02.2014 10:59

  @Prometeo …jesteś w błędzie chazarami są teraz żydzi aszkenazyjscy i stanowią około 90 % . Dla mnie prawdziwi żydzi to sefardyjczycy , a aszkenazi to podszywające się talmudyczne przechrzty. Najlepsze (najgorsze) z tego wszystkiego że w Izraelu panuje rasizm względem sefardyjczyków i są po prostu tępieni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.