Odblokować Strefę Gazy! Nałożyć sankcje na Izrael!

Opublikowano: 17.05.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Eseistka Naomi Klein, muzyk Peter Gabriel, grupa Massive Attack, reżyser Ken Loach, aktor Viggo Mortensen Jr., poeta Taha Adnan, muzyk Roger Waters i ponad 250 innych artystów z całego świata domaga się w specjalnym, wielojęzycznym liście otwartym zakończenia oblężenia Gazy przez Izrael w kontekście kryzysu epidemiologicznego, by uniknąć katastrofy w „największym więzieniu pod gołym niebem na świecie”.

Od rozpoczęcia izraelskiej blokady Strefy Gazy w 2007 r. armia okupująca Palestynę trzy razy zbrojnie napadła na wąski pas ziemi, gdzie mieszka ponad 2 miliony osób, głównie uchodźcy, a naloty i bombardowania izraelskie są tam niemal codziennością. To najuboższe getto Bliskiego Wschodu, gdzie już niemal 80 proc. mieszkańców nie może przeżyć bez pomocy żywnościowej. „Już dawno przed obecnym kryzysem szpitale Gazy nie miały podstawowych sprzętów i lekarstw z powodu blokady izraelskiej. (…) Nacisk międzynarodowy jest konieczny, by życie w Gazie stało się możliwe i godne. Blokadę należy natychmiast znieść.” – apelują sygnatariusze.

Podkreślają, że ONZ przewidywała wcześniej, że palestyńska Strefa „nie będzie nadawała się do życia w roku 2020”. Teraz, wraz z kryzysem sanitarnym na świecie, mieszkańcy „są skonfrontowani ze śmiertelnym zagrożeniem w największym więzieniu pod gołym niebem na świecie”.

„To, co dzieje się w Strefie Gazy, jest testem na sumienie ludzkości. Popieramy wezwanie Amnesty International do wszystkich rządów świata o nałożenie na Izrael embarga militarnego, dopóki nie będzie w pełni szanować obowiązków wypływających z prawa międzynarodowego” – dodają sygnatariusze.

Żaden artysta z Polski nie podpisał listu.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,11 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Koszerny Adolf
Użytkownik
Koszerny Adolf

Polskie artysty to prostytutki,śmierdzące czosnkiem w oparach koszernej wódki.