Od kwietnia w Białymstoku rowery miejskie

Opublikowano: 17.01.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 219

Stolica Podlasia będzie kolejnym z polskich miast, które wprowadzą system roweru miejskiego. System o nazwie BiKeR ma ruszyć od początku kwietnia i objąć łącznie 300 jednośladów.

System będzie jednak niestety droższy niż pierwotnie zakładano (o 1,5 mln zł), ponieważ do przetargu w tej sprawie zgłosiła się wyłącznie jedna firma: Nextbike Polska, operator analogicznych systemów m.in. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, która zaproponowała kwotę 4,5 mln zł.

Był to drugi przetarg, ponieważ poprzedni unieważniono z powodu ceny, kiedy najtańszą ofertą było 3,2 mln. Prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski (PO), wyjaśnił dziennikarzom, że Ratusz obawiał się jeszcze wyższej wyceny przy ewentualnej, kolejnej procedurze przetargowej, a także, że wyłoniony w jej wyniku operator nie zdoła przygotować systemu do 1 kwietnia.

Autor: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kramar
Użytkownik
kramar

“Był to drugi przetarg, ponieważ poprzedni unieważniono z powodu ceny, kiedy najtańszą ofertą było 3,2 mln. Prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski (PO), wyjaśnił dziennikarzom, że Ratusz obawiał się jeszcze wyższej wyceny przy ewentualnej, kolejnej procedurze przetargowej, a także, że wyłoniony w jej wyniku operator nie zdoła przygotować systemu do 1 kwietnia.”

Że niby co? Mogli to przełożyć najsampierw na j. polski. Nie podobała mu się oferta na 3 bańki z hakiem, to żeby było taniej przyjął tę na 4.5 bańki? Koperta musiała być gruuuuba.