Od emerytury do dyktatury, czyli telewizja kłamie

Opublikowano: 22.03.2023 | Kategorie: Media, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2776

Gdy oglądałem ostatnio w telewizji „Wiadomości”, a potem w innych telewizjach, „Aktualności”, „Doniesienia”, „Dzienniki” itd. itp. to wszędzie, od TVP poprzez TVN aż do Polsatu, powtarzane są te same bzdury na temat podłoża przewalających się obecnie przez Francję protestów. Wszyscy teledziennikarze powtarzają jak slogan twierdzenie, że we Francji ludzie protestują głównie przeciw podniesieniu wieku emerytalnego.

Chciałbym w tym miejscu pokazać wszystkim telepropagandzistom jedno tylko zdjęcie z czasów mojej młodości – będące ilustracją tego artykułu – kiedy załoga FSM protestowała przeciw arogancji władzy i wtedy też telewizja kłamała!

Młodszym pokoleniom czytelników przypomnę, że skrót DTV w rozwinięciu oznaczał „Dziennik Telewizyjny” i tak wtedy w temacie FSM w Bielsku-Białej i w Tychach, jak obecnie w temacie protestów we Francji, telewizja kłamała i kłamie jako środek masowego ogłupiania.

Paryż znam prawie tak samo jak Bielsko-Białą, bo w stolicy Francji bywałem w różnych okresach czasowych aż 27 razy i mam tam do dziś wielu przyjaciół, a język francuski rozumiem na tyle dobrze, że zdarzało mi się w życiu niejednokrotnie już prowadzić tłumaczenia symultaniczne. Moi francuscy przyjaciele zaalarmowali, że prezydent Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron (były bankowiec) wprowadził tylnymi drzwiami ordynarną dyktaturę.

Bankster Macron jeździł na szkolenia do Moskwy i od Putina nauczył się jak pacyfikować własne społeczeństwo.

To, co wyprawia policja francuska na ulicach Paryża i innych miast, niczym się nie różni od wybryków rosyjskiej Federacyjnej Służby Bezpieczeństwa wobec demonstrantów antywojennych w Moskwie!

„Nasze” telewizje od publicznej po prywatne, kablowe i regionalne są przepełnione naiwnymi spikerami i klepią od rana do wieczora dyrdymały o tym, że Paryż się pali z powodu podwyżki wieku emerytalnego, a jest to tylko pół prawdy!

Jak mawiał nasz śp. ksiądz Tischner, to: „półprawda jest całym kłamstwem”, albo jak kto woli „prawdą po góralsku” czyli…

Wprawdzie początkiem protestów były plany bankstera Macrona podniesienia wieku emerytalnego z 62 na 64 lata, ale wściekłość Francuzów wywołał sposób, w jaki te zamierzenia nowego dyktatora wprowadzono w życie!

Otóż wielbiciel Putina znad Sekwany, gdy tylko dowiedział się, że w parlamencie nie znajdzie większości do przeforsowania takiej ustawy, to postanowił wprowadzić stan wojenny po francusku, czyli posłużył się artykułem 49.3 – konstytucji Republiki Francuskiej!

Na co pozwala art. 49.3 Konstytucji Republiki Francuskiej? Otóż w sytuacjach tzw. wyjątkowych rząd może wprowadzać nowe uregulowania prawne bez konieczności przegłosowania ich w parlamencie!

Zatem można już nie mieć wystarczającej większości do rządzenia, ale dalej sobie rządzić dekretami! Przy okazji na mocy tego samego artykułu konstytucji ten sam Macron wprowadził szereg ograniczeń praw pracowniczych, o których teraz nie będę pisał, bo same w sobie mogą być tematem na kolejny artykuł.

Apogeum wzburzenia społeczeństwa wywołał ogłoszony zakaz demonstracji w Paryżu, który osiągnął tylko ten rezultat, że w stolicy Francji zapłonęły nie tylko opony, ale również niektóre samochody.

Moim zdaniem, to wszystko się skończy obaleniem rządu w Pałacu Elizejskim przy rue du Faubourg Saint Honoré nr 55 i nie dalej jak po wakacjach, czyli we wrześniu lub w październiku 2023 roku odbędą się nad Sekwaną nowe wybory, a sam Macron skończy swój niechlubny byt na śmietniku historii.

A wtedy… wszystkie telewizje nad Wisłą ogłoszą, że takiego obrotu sprawy nikt w Europie się nie spodziewał.

Ciekawi mnie tylko czy Premier Morawiecki wygłosi już w najbliższym tygodniu płomienne przemówienie w telewizji w obronie gnębionego narodu francuskiego i zarządzi wysłanie do Paryża kilkadziesiąt tysięcy hełmów dla demonstrantów, aby nie obrywali pałami po gołych głowach?

Autorstwo: Rajmund Pollak
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 22.03.2023 14:16

    Na końcu autor zaczął bredzić jak w malignie, ale dziękuję mu za objaśnienie przyczyn tak gwałtownej reakcji francuskojęzycznych mieszkańców Francji.

  2. Rhumek 23.03.2023 12:23

    Stary Kulas 22.03.2023 14:16

    Nie mam wyjścia. Musze sie zgodzić z Twoja opinia. Co prawda nie bywałem w Bielsku Białej 27 razy lecz w paryżewie mieszkam i pracuje od 30 lat i moi francuscy znajomi jakoś inaczej swoje zdanie przedstawiają, bez alarmowania zresztą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.