Od dziś w Walii nie obowiązują prawie żadne restrykcje

Opublikowano: 07.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1697

Zgodnie z zapowiedzią, w sobotę 7 sierpnia Walia w Wielkiej Brytanii zniosła większość ograniczeń. Co konkretnie się zmieniło?

Władze Walii podtrzymały swoją wcześniejszą decyzję i zniosły dziś niemal wszystkie restrykcje, które jak dotąd wciąż jeszcze obowiązywały. Główne zmiany dotyczą spotkań towarzyskich oraz zasad samoizolacji dla osób w pełni zaszczepionych.

Od 7 sierpnia w Walii można swobodnie, towarzysko spotykać się zarówno w domach, jak i wszędzie na zewnątrz z innymi ludźmi. Ograniczenia dotyczące limitów podczas spotkań towarzyskich nie obowiązują także w pubach czy restauracjach. Władze Walii pozostawiły jednak właścicielom lokali ostateczną decyzję, dotyczącą środków bezpieczeństwa. Każdy lokal będzie samodzielnie przeprowadzał ocenę ryzyka i decydował o ewentualnym wprowadzeniu ograniczeń.

Pomimo zniesienia niemal wszystkich ograniczeń, nadal w całej Walii trzeba będzie nosić maseczki, zakrywające usta i nos. Maseczki będą wymagane w sklepach, środkach transportu publicznego oraz w placówkach służby zdrowia. Maseczek nie trzeba będzie nosić w pubach, restauracjach czy szkołach. Dodatkowo, choć zachowywanie dystansu społecznego nie jest już obowiązkiem, władze zachęcają mieszkańców do dalszego zachowywania bezpiecznej odległości od osób, z którymi się nie mieszka.

Nadal obowiązywać będzie nakaz 10-dniowej izolacji dla osób, które mają objawy COVID-19, otrzymały pozytywny wynik testu lub zostały zidentyfikowane jako bliski kontakt osoby zakażonej. Od 7 sierpnia samoizolacji w ostatnim przypadku (bliskiego kontaktu z osobą zakażoną) nie muszą poddawać się osoby w pełni zaszczepione oraz osoby niepełnoletnie (poniżej 18. roku życia).

Ponadto, również od 7 sierpnia Walia podwyższyła świadczenie finansowe z tytułu samoizolacji do 750 funtów.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.